Як правильно поклеїти шпалери


Як правильно поклеїти шпалери-


Ви затіяли ремонт на дачі і боїтеся, що неправильно поклеите шпалери? Ви ніколи раніше не робили ремонт квартири, але готові ризикнути? Ви просто хочете зайвий раз переконатися, що ви знаєте, як правильно поклеїти шпалери? Тоді ви звернулися за адресою – сайт про дачу це те, що вам потрібно.

Знаємо з власного досвіду, що робити ремонт у міській квартирі самостійно ми б ніколи не зважилися. А ось на дачі – запросто і шпалери поклеїмо і плитку покладемо і навіть дверну коробку змайструємо. Ну і нехай вийти не ідеально, зате зроблено власними руками!

Розбиваємо процес на етапи

Ми розповімо/підкажемо/освіжимо в пам'яті як правильно поклеїти шпалери. Щоб полегшити роботу, розбиваємо весь процес на етапи.

Першим етапом буде покупка матеріалів. Спочатку підбираємо відповідний тип шпалер. Наприклад, для вологих приміщень, таких як ванна кімната, необхідно використовувати вінілові шпалери, які легко миються, для нерівних стін краще взяти рельєфні шпалери або шпалери з щільним візерунком, для стін із зруйнованою структурою застосовуються флізелінові шпалери.

Як розрахувати кількість шпалер, ми розповідали в цій статті

Тепер під вибраний тип шпалер потрібно підібрати відповідний клей – на упаковці кожного клею написано, для яких видів шпалер він призначений.

На цьому перший етап закінчується і ми переходимо до другого етапу — підготовці поверхні.

Шпалери можна клеїти на такі поверхні:

  1. Гіпс або нова стіна. Нанесіть грунтовку за добу до того, як будете клеїти шпалери. Вона дозволяє при необхідності відклеїти шпалери без пошкодження поверхні.
  2. Пофарбовані стіни. Якщо фарба глянцева, то глянець необхідно збити. Цю процедуру можна зробити за допомогою наждачного паперу з дрібними зерном.
  3. Старі шпалери. Наносимо спеціальний розчин для зняття старих шпалер (або можна просто намочити їх теплою водою, що трохи важче, ніж використання розчину) і через 10-15 хвилин знімаємо старе покриття.
  4. Вологі стіни. Наносимо спеціальну грунтовку і вичікуємо термін, зазначений в інструкції або на упаковці.

Але яке б не було покриття, під поклеуку його необхідно вирівняти, знепилити і знежирити. Великі дірки повинні бути вичищені і зашпакльовані. Дрібні тріщини можна закрити тонкої малярською стрічкою, після чого зашпаклювати фінішною шпаклівкою і відшліфувати «нульовкою» або шліфувальним папером. Коли шліфування закінчена, протріть стіну вологою, але не мокрою губкою, щоб знепилити.

Тепер можемо сміливо переходити до третього етапу роботи – підготовці шпалер.

Перед тим, як наклеїти шпалери, правильно буде їх спочатку підготувати. Для цього заміряємо відстань від підлоги до стелі і відміряємо його на шпалерах, додавши по 5 см запасу знизу і зверху. Відрізаємо отмерянную смужку великими ножицями, щоб було більш рівно.

Якщо на шпалерах є малюнок, то наступна смужка відміряється так, щоб краї малюнка на різних смужках шпалер збігалися. Готуємо клей, як вказано в інструкції, витримуємо 10 хвилин і щіткою наносимо його на половину шпалер.

Особливу увагу приділіть краях. Намазала частину шпалер згинаємо навпіл, але так, щоб не придавити місце згину. Потім теж саме робимо з другою половиною шпалер.

Як правильно поклеїти шпалери-

Тепер починається фінальний етап – безпосередньо обклеювання. Починати клеїти необхідно зі стелі від джерела світла, тобто від вікна. Відзначаємо середину стелі і починаємо від неї клеїти до стіни спочатку одну половину, потім іншу.

Клеїти шпалери рекомендується мінімум удвох – один клеїть фрагмент, інший підтримує шматок, що залишився.

Як правильно поклеїти шпалери-

Підказка

Для зручності. Можна скласти шпалери гармошкою по 40 см. І тоді один з фрагментів приклеює шпалери, а інший шваброю притримує залишилися шматки.

Щоб правильно поклеїти шпалери на стіни, потрібно починати обклеювати від вікна, як і у випадку з стелею. В ідеалі, щоб не було видно стиків, можна клеїти трохи в нахлест, з припуском 5 мм, а потім цей «хвостик» акуратно обрізується канцелярським ножем, а краї щільно придавливаются валиком.

Клеїти починаємо від стелі, приклеюючи спочатку одну половину, а потім іншу. Притискаємо половинку шпалер до стіни посередині і, розгладжуючи її від середини в сторони країв, приклеюємо її повністю.

Потім нехай другий чоловік розгорне другу половину смужки і поступово приклеює її, розгладжуючи шпалери від центру в сторони і вниз. Всі інші смужки клеяться таким же чином, рівно на край попередньої поклеенной смуги.

Заклеюємо важкодоступні місця

Як правильно поклеїти шпалери-

Тепер давайте розберемося з такими підводними каменями, як батареї, кути, настінні вимикачі. Якщо немає можливості зняти радіатор, то використовуючи валик і довгий тримач, акуратно приклеюємо шпалери, як показано на малюнку.

При обклеюванні кутів робимо так, щоб край смуги заходив на сусідню стіну. Наступну смужку клеїмо в нахлест з попередньої на 2-2,5 див Тепер відрізаємо надлишок ножем і, притримуючи край шпалер лінійкою, відриваємо.

Стик прокатуємо валиком для кращого приклеювання. Перед тим як клеїти смугу на ділянку з вимикачем, відключаємо електрика, знімаємо вимикачі.

Після того як приклеєні шпалери, робимо «Х» подібний розріз в місці утворився від вимикача отвори, загинаємо краю всередину і ставимо назад вимикач.

Сподіваємося, наша стаття допоможе зробити ваш ремонт більш швидким і легким.

Читайте також: як розрахувати кількість шпалер

Дата публикации: 13.09.18