Як грамотно зробити фундамент під прибудову до будинку

Радий вітати вас, шановні читачі сайту про дачу.

А вам ніколи не ставало тісно у власному домі? Не виникала думка додати до вже існуючих квадратним метрам прибудову? Якщо так, то найважче буде придумати як підлити фундамент до старого будинку, тобто до вже існуючого підстави, адже щоб між материнським будівлею і добудованим не утворювалося тріщин, вся стрічка повинна бути монолітною і шлях до цього ой як непростий.

Типові помилки

Якщо забудовник не знає, як підлити фундамент під старий будинок, то сама груба помилка, яку він може зробити – це, взагалі, не прокладати стрічку вздовж загальної стіни, намагаючись таким чином заощадити на матеріалах.

Як грамотно зробити фундамент під прибудову до будинку-

Звучить жахливо, але саме так більшість необізнаних у будівництві людей і роблять. Прилаштовують прибудову у вигляді букви «П», а потім сили морозного пученія і рух нерівномірного проседающего грунту роблять свою справу.

Будівля тріщить по шву, не рятує ніяка підлива, ніяка, навіть закладена в кожен шов арматура, площа зіткнення конструкцій виявляється надто незначною, а тому шансів що така споруда залишиться неушкодженим, практично не залишається. Руйнування тут тільки питання часу.

А як треба?

Коли ставите прибудову не треба питати: «Як підлити фундамент будинку?» — він повинен бути не подлит, а стояти поруч і мати ту ж глибину закладення, ту ж товщину і висоту цоколя що і материнське підставу.

Прибудову обов'язково потрібно планувати як самостійна будівля, яка стоїть поруч з вашим будинком.

Як грамотно зробити фундамент під прибудову до будинку-

Але фундаменти при цьому повинні бути максимально прив'язані один до одного. Досягається це наступним чином:

насамперед, після того як викопаєте траншею і очистіть бічну грань вже існуючого підстави розбийте на ньому за допомогою малярної нитки сітку перерізом 300×300 мм

Далі, у всіх місцях перетину ліній за допомогою перфоратора засверлите отвори завглибшки 100 мм і діаметром 8-12 мм

Тепер нарубайте потрібного перерізу арматури (по діаметру отворів) на відрізки по 200 мм і забийте її в підготовлені гнізда.

В результаті у вас повинен вийти ось такий їжачок:

Як грамотно зробити фундамент під прибудову до будинку-

Іншими словами, потрібно замислюватися не як підлити бетон під старий фундамент (це нічого не дасть), а як до нього прив'язати новий.

для того щоб така прив'язка була ефективною, площа зіткнення конструкцій повинна бути максимальною, тобто по всій площі сусідніх граней, а не тільки в місцях примикання стін, як роблять недосвідчені в будівництві господарі.

Далі все просто виставили опалубку (обов'язково в рівень з цоколем будинку),

Як грамотно зробити фундамент під прибудову до будинку-

Кинув арматурну сітку і залив все хорошим бетоном.

Як грамотно зробити фундамент під прибудову до будинку-

Якщо останній купувати не хочеться, а у вас є своя бетономішалка, то суміш можна приготувати його і самостійно. Рецептура проста:
Для того щоб отримати куб бетону марки М350 потрібно змішати:

  • 0,363 м. куб. цементу марки 400;
  • 0,4 м. куб. піску;
  • 0.751 м. куб. щебеню;
  • 0.2 м. куб. води.

І не дивіться, що загальна кубатура компонентів виходить набагато більше підсумкової. Після того як суміш перемішається і заповнить у щебені всі порожнечі, там буде рівно куб.

Ну от і все. Дерзайте! Не питайте більше як підлити фундамент, думайте про те, як зростити його з вже існуючим підставою.

До побачення і до зустрічей на сторінках нашого сайту.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18