Як боротися з вужами на ділянці доступними методами

Щире «привіт» всім дачникам!

Напевно кожен, збираючи малину, наприклад, набираючи перегній або розбираючи купу старого мотлоху на своїй ділянці, хоч раз, але натикався на шипящую повзучу живність. У більшості випадків, реакція одна – бігти. І тільки потім –розібратися, що це було, і що з цим робити. Ну що ж, тоді давайте разом подумаємо, як боротися з вужами на ділянці і чи треба взагалі це робити.

Як боротися з вужами на ділянці доступними методами-

Як зрозуміти, в чому користь, а де зло, принесені цими неотруйними зміями, чим небезпечні вони і як вивести їх зі своєї території? Відповіді на ці, та багато інших питань, чекають Вас попереду. Поговоримо?

Стратити не можна помилувати

Якщо Ви вирішили позбутися на своїй дачній ділянці від вужів, то, можливо, готуйтеся незабаром до боротьби з навалою гризунів, типу мишей або щурів. У більшості випадків, саме їх популяції привабливі для змій в якості їжі.

Як боротися з вужами на ділянці доступними методами-

Але не гризунами єдиними ситі повзучі. Жаби, слимаки, комахи та інші шкідники Ваших культурних і декоративних посівів – це меню плазунів.

Врахуйте також, що, оселившись на Вашій землі, вужі виключають заселення її іншими, більш небезпечними представниками свого загону – наприклад, гадюками.

Хоча іноді і самі вужі бувають небезпечні. Це нешкідливі змії, які більше бояться Вас, ніж Ви їх. Але загнаний у кут, особливо великий, може доставити деякі неприємності. В принципі, досить одного його виду, шиплячого в характерній агресивної стійці, щоб змусити людину ретируватися. Але він може й досить боляче вкусити, значно рідше – обвити своїм тілом Ваші кінцівки.

Наслідки малоприятны: укуси довго гояться і є джерелом інфекції, а хватка буває настільки міцною, що може призвести навіть до переломів. Але для цього треба нарватися на гнів дуже великого представника свого сімейства.

Боротьба за територію

Боротьбу із засиллям змій, які живуть у нашій природній смузі, почніть з того, що на всьому присадибній ділянці підстрижіть траву. Густі зарості – це тінь і вологість, середовище проживання всіх плазунів. Позбавити цієї сприятливого середовища – перша задача, щоб віднадити їх від Вашої території.

Як боротися з вужами на ділянці доступними методами-

Тому розберіть нарешті купу мотлоху, дощок, що залишилася від старого паркану або з будівництва будинку. У таких місцях вужі, як правило, відкладають яйця. Взагалі, добре огляньте свою ділянку: будь купи гною на землі, бур'яну, можуть стати зміїним притулком. Бур'ян спаліть, а гній зберігайте в ящиках або подстилайте під нього яке-небудь синтетичне покриття. Рекомендується під настил розсипати селітру.

Тепер треба всі місця, де особливо накопичується волога (літній душ, низини, де, як правило, стоять калюжі), по периметру обробити гербіцидами або розчином гасу з водою, в пропорції один до двох.

Але кращими помічниками в боротьбі з засиллям вужів по праву вважаються тварини. Одні можуть також поповнювати Ваш продовольчий запас домашніми продуктами харчування, а інші зможуть стати для Вас справжнім другом.

Тварі проти гадів

Дозвольте сусідських курей гуляти на Вашій ділянці, а краще заведіть своїх. Адже вони не тільки допоможуть позбутися від дрібних змій, але і забезпечать безперебійну поставку яєць у Ваш холодильник.

Як боротися з вужами на ділянці доступними методами-

Справжніми мисливцями на повзучих є їжаки. Достатньо на ніч розставляти по ділянці мисочки з молоком, щоб вони занадилися приходити до Вас у гості. З їх допомогою не тільки вийти швидко прогнати всіх змій, але і отримати море емоцій – особисто я, зустрівши їжака, завжди радію, як дитина.

Як боротися з вужами на ділянці доступними методами-

Собаки, особливо мисливських порід, теж не дадуть ужам проходу. Вони можуть блокувати їх пересування, поки Ви не прийдете на заливчастий гавкіт і не заберете здобич з території. А про те, що собака стане вірним другом Вам і Вашим дітям, говорити взагалі нічого.

Як боротися з вужами на ділянці доступними методами-

Сучасні технології проти змій

Але можна ще заздалегідь відлякати змій. І для цього є ряд сучасних засобів, заснованих на їх страхи. А чого бояться вужі? Шуму і вібрації. З приводу ультразвукових відлякувачів, відгуки, в більшості, своєму негативні, які вказують на бездіяльність даних коштів. Це цілком логічно, адже високі частоти не проникають під землю, в нори.

Як боротися з вужами на ділянці доступними методами-

Тут ефективними будуть пристосування, які працюють в ультранизькому діапазоні. Такі є, і навіть російського виробництва. Вони працюють автономно, подзаряжаясь за допомогою сонячних батарей, що суттєво збільшує їх термін служби. Їх робота непомітна для людини, на відміну від в паніці уползающего вужа.

І наостанок

В першу чергу, порядок на ділянці захистить Вас від засилля змій. Дотримуючись його, можна обійтися без хитромудрих пристосувань і хімікатів.

Якщо на очі попалася зміїна шкіра, скинута вужем в процесі линьки, заберіть її з ділянки – це свого роду маяк, що позначає для лускатих плазунів свою територію. Тільки зробіть це за допомогою, наприклад, лопати – не торкайтеся руками, щоб не залишити свій запах.

Як боротися з вужами на ділянці доступними методами-

загалом, вирішувати Вам – боротися з вужами, боятися їх, чи ні. Впевнений, що значно більше треба боятися природі людини, ніж навпаки. Оформляйте передплату на наш блог, щоб завжди знати, як пристосуватися один до одного, по можливості без взаємних втрат. Поділіться з друзями посиланням на цю статтю, якщо їх бентежать ті ж питання.

Прощаюся з Вами. Бережіть природу – мать Вашу. До швидкої зустрічі.

Максим Колесніченко

Дата публикации: 13.09.18