Ворота з профнастилу своїми руками

Привіт наші шановні і гаряче улюблені читачі. У дворі розпал дачного сезону, час закруток і ремонтних робіт. Пройдешся зараз вулицями рідного селища, і скрізь за закритими воротами кипить життя. Але що саме там твориться не розгледіти, можна лише помилуватися на ту красу і вигадку, що майстри вклали в самі стулки воріт.

Одним полюбилися конструкції з хвірткою всередині, інші переплели дерево з художньою ковкою, треті взагалі вибрали сучасні відкатні вироби, які, до речі, рідко відрізняються зайвою хитромудрістю. Словом, є на що подивитися і про що задуматися, особливо коли у вас самих на ділянці варто лише паркан.

Саме для тих, хто любить працювати руками і не бажає годувати найманих майстрів сьогодні ми і вирішили показати, як зробити ворота з профнастилу своїми руками. Погодьтеся, адже треба з чогось починати? Ну а тепер поїхали.

Ворота з профнастилу своїми руками-

Зміст

  1. Чому профнастил
  2. Вибір матеріалу
  3. Від розмітки до опор
  4. Каркас

Чому профнастил

Ви коли-небудь бачили ділянка з огорожею, але без воріт? Рідкісне видовище, так? Ну а тепер уявіть садибу з воротами, але без паркану...

А тим часом за планами мого хорошого друга, забудова придбаних ним соток повинна була початися саме з воріт! Про логіку такого рішення мене прошу не питати. Микола — хлопець неординарний і якесь адекватне пояснення деяких його вчинків шукати безглуздо.

Я просто був поставлений перед фактом, і від мене не бажали чути міркування про раціональність такого рішення, а лише попросили про дружньої допомоги, на що я власне і підписався.

І першим з чим треба допомогти, так це з вибором вихідних матеріалів.

Я порадив виготовити розпашні ворота з профлиста по металевому каркасу (можуть бути ворота і з дерев'яним каркасом).

Аргументація була дуже проста і переконлива.

  • По-перше, це самий простий у виготовленні вид воріт, який можна зібрати навіть не володіючи солідним будівельним досвідом.
  • По-друге, такі конструкції порівняно недорогі. І якщо не використовувати при їх виготовленні художню ковку – обійдуться не дорожче дерев'яних.
  • В-третіх, обговорювані металеві вироби відносяться до розряду легких і не вимагають для установки важкого фундаменту. Інші умільці і зовсім намагаються обійтися без такого, що, проте, неприпустимо.
  • Ну, і нарешті, по-четверте, ворота з профнастилу послужать не один і не два роки, зберігаючи свій первозданний вигляд і не вимагаючи при цьому ретельного догляду.

До недоліків можна віднести хіба що показну бюджетність і невелику опірність до механічних пошкоджень. І в правду, хвилі профнастла легко прим'яти або подряпати, але з іншого боку, неважко і замінити.

Вибір матеріалу

Не знаю, чи то я хороший оратор, то мої аргументи дійсно здалися Миколі вагомими, але вже через півтори години після розмови ми удвох стояли на металобазі і вибирали для воріт потрібний матеріал.

Почали з профнастилу. Може здатися, що можна легко заплутатися в різноманітті цього листового матеріалу, але це тільки на перший погляд. Насправді ж все дано пояснення вже в самій маркування.

Наприклад, вам може зустрітися ось така абракадабра:

С21–0,7–1000–15 000

Перша літера в ній означає, що матеріал стіновий (С), тоді як літерою «Н» маркірують покрівельне залізо, а поєднанням «НС» листи універсальні, які однаково підійдуть і для обшивки покрівлі і для виготовлення хвіртки.

Ворота з профнастилу своїми руками-

Наступні слідом цифри вказують на висоту хвилі в міліметрах. Чим вище цей показник – тим жорсткіше наданий товар. Але непотрібно бути максималістами і вибирати для воріт листи з підйомом гофра в 75 мм. Все одно ніякого навантаження вони нести не будуть, а виглядають надто рельєфні листи не дуже красиво.

Подальше, як правило, дробове значення відповідає за товщину металу. У нашому випадку це 0,7 мм, хоча могло бути і дві десятих менше.

Потім йде корисна ширина листа (1000 мм) і його довжина (1500 мм).

ми Самі придбали метал з маркуванням

С18-0,5-1092-16 000

Цей досить якісний листовий матеріал здатний витримувати значні вітрові навантаження. Але найголовніше для мене була висота хвилі. За задумом вона повинна була знаходитися в межах двох сантиметрів.

Крім цього був куплений профіль перерізами 40×40, 40×20 і 20×20 мм. А також, дві пари гаражних петель розміром 26×128 мм, покрівельні саморізи, прут непериодической арматури, півтора метровий відрізок труби з рівно таким же як у внутрішнім діаметром прута і шість метрів профільної труби перерізом 80×80 мм.

«Розхідники», за типом абразивних кругів або електродів я не вважаю, все-таки деякі запаси такого добра були і вдома.

Від розмітки до опор

І ось нарешті ми на ділянці. П'ятнадцять не огороджених соток трави, без якого-небудь натяку на цивілізацію. Одні тільки забиті в землю кілочки, показують межі приватної власності, та ще проходить повз грунтова дорога. Словом, з Декабристами в свій час більш гуманно надходили.

Та хто ж йому впарив цей пустир? За найскромнішою оцінкою, до найближчих споруджуваних будиночків було метрів 500, скільки ж до лінії електропостачання. (А я думав, навіщо ми взяли з собою дизельний генератор).

Ворота з профнастилу своїми руками-

Єдина радість полягала в тому, що місце під ворота було вже розчищено і навіть на точках майбутніх опор встановлені мітки. Натягнули від кутів ділянки шворку – все вірно.

Далі довелося попрацювати буром. У місцях виконали два отвори сантиметрів тридцять в діаметрі і глибиною близько метра. В виду того, що відмітка промерзання грунту в наших краях знаходиться лише на глибині 0,7 м, цього було більш ніж достатньо.

А потім все пішло не зовсім так, як мені б хотілося. Я запропонував Миколі запресувати стовпи під ворота вологою сумішшю піску, гранпыли, щебеню та цементу. У цьому випадку ворота можна було б спробувати поставити ще сьогодні.

Але, товариш наполіг на бетоніровке. Включили дизель. Забили мішалкою бетон. Виставивши профільні труби(80×80 мм) суворо вертикальному положенні і забетонували їх у підготовлених «гніздах».

Ворота з профнастилу своїми руками-

При цьому все вийшло таким «живим», що працювати сьогодні далі не представлялося ніякої можливості. Довелося вантажити матеріали і переводити на виготовлення воріт ще й наступні вихідні.

Каркас

І знову субота. За тиждень бетонировка хоча і не набрала повну міцність, але з опорами цілком можна було працювати. І перше, що треба зробити так це металеву рамку.

Для цього я відрізав два шматки сорокового профілю довжиною рівно по 1,68 метра і запив їх торці під 45°.

Потім, виставив промінь лазерного побудовника площин на 5 см вище від землі і, орієнтуючись на його, приварив до опор тільки що підготовлені відрізки металу, але тільки з невеликим зазором. По науці він повинен становити 4-5 мм. Це як раз товщина двохсотого цвяха. Саме через нього, якщо зізнатися чесно, я і варив. Так простіше.

Ворота з профнастилу своїми руками-Ворота з профнастилу своїми руками-Ворота з профнастилу своїми руками-

Далі були поставлені на місце гаражні петлі. Їх, щоб не скрипіли також прийнято варити на півтора два міліметри вище металу. Я в якості шаблону використовував шматок товстого картону, хоча можна колом бочок і кілька витків алюмінієвої дроту намотати. Її також витягти потім було б не складно.

Ворота з профнастилу своїми руками-

до Речі, виставляються навіси строго по рівню. Притому, як відносно опор, так і між собою. Зміщення осі обертання повинно бути інакше ворота їх відірвуть. Сказати по правді, монтаж петель — це досить тоскний процес, який завжди забирав у мене багато часу. Ось і сьогодні я вивів на нього години півтори, і лише потім дозволивши собі відсвяткувати цю маленьку перемогу пляшкою холодного пива. Літо видалося спекотним, як ніколи.

Після невеликої перерви знову почалася робота з рулетки. Було заміряно відстань між вертикально закріпленим профілем і по ньому відрізане ще два шматки сороковий профільної труби.

Потім вже звично запив їх торці під 45° і приварив до вже встановлених профілів, таким чином, формуючи рамку.

Якщо ви хочете повторити мій досвід, то повинні знати, що першою монтується нижня балка, так як її простіше поддомкратити посередині, усуваючи, таким чином, провисання. І тільки потім верхня. І знову-таки з використанням якої-небудь розпірки. Профіль повинен лежати строго горизонтальній площині, без прогинів.

Ворота з профнастилу своїми руками-

Ось тільки за умов «завдання» нам потрібна була не одна, а дві рамки, адже ворота передбачалися двостулковими. Тому відступивши від середини конструкції по 0,5 см протилежні сторони, ми вварили ще дві вертикальні стійки. До речі, без цієї вийшла сантиметрової щілини не обійтися.

Метал на сонечку має властивість розширюватися, і якщо сойки поставити один до одного впритул, влітку ворота можуть заклинити.

Ворота з профнастилу своїми руками-Ворота з профнастилу своїми руками-

Кожен з отриманих прямокутників був поділений навпіл профілем 40×20 мм. Подробиці на малюнку.

Ворота з профнастилу своїми руками-

Також під верхній і нижній балками я вваріл двадцятий «квадрат».

Ворота з профнастилу своїми руками-

Зверніть увагу і серединний профіль і квадрати зміщені всередину майбутнього двору, формуючи таким чином нішу для обшивного профілю. І ще одна порада. Ні в якому разі не можна варити квадрати до рамки суцільним швом, метал при такому підході обов'язково поведе.

Сам дивуюся, як вдається тримати в голові скільки нюансів. Але повернемося до трудового процесу.

Щоб надати необхідну жорсткість каркаса ми вварили в нього і косоокі. Особисто я вірю в силу свого зварного шва, а тому ці елементи спрямовані у нас зверху в низ, інакше мало б сенс поставити розкосі знизу вгору. Але при цьому потрібно пам'ятати, що метал таки краще працює на розрив ніж на стиск. А ось так все це виглядало.

Ворота з профнастилу своїми руками-

По суті, каркас під ворота практично готовий і можна було б розрізати його на дві стулки, але саме зараз зручно поставити на огорожу запор, тим більше що в цьому немає нічого складного.

Приварив дві трубки, просунув у них металевий прут, і всі справи.

Ворота з профнастилу своїми руками-

А ось тепер дійсно пора.

Ми розділили болгаркою конструкцію на дві стулки. Поставили на відкриті торці профілів металеві галушки, видалили тимчасові прихвати і ретельно зачистили всі зварні шви. Часу, якщо чесно це потягнуло до самого вечора. А тому ми фарбували рамку вже в сутінках. Але все одно, малярку слід було закінчити вже сьогодні інакше і на цих вихідних ворота б не доробили.

Ворота з профнастилу своїми руками-

На неділю залишилася сама проста задача, адже обшити профілем вже готові стулки не становить жодної праці. Всіх справ там було рівно на півгодини, а решту часу ми провели на річці, обмиваючи відмінно виконану роботу. Але про це дружинам знати необов'язково.

Ворота з профнастилу своїми руками-

До побачення і до зустрічей на сторінках Сайту про дачу.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18