Водяна тепла підлога своїми руками

Змонтувати водяна тепла підлога своїми руками при наявності певних знань, навичок і певної підготовки – цілком реально. Але перш ніж братися за справу, необхідно зробити проект і скласти розрахунок опалювальної навантаження в приміщеннях.

Зауважимо, що укладання теплої водяної підлоги більш доцільна для приватних і заміських будинків, в тому числі і дач. У багатоквартирному будинку ця задача ускладнюється тим, що підключення даної системи до центрального опалення – справа дуже клопітка і затяжне, в плані «утруски» даного питання у відповідних інстанціях.

Водяна тепла підлога своїми руками-

Водяні теплі підлоги: пристрій

Водяна тепла підлога своїми руками можна укласти двома способами. На бетонну стяжку і настильний методом, коли труби укладаються на спеціальні плити або на дерев'яний брус. У комплектацію водяної підлоги входять, власне, пластикові або металопластикові труби, теплоізоляційні матеріали, колектори з фітингами для підключення до опалювальної системи, термо-датчики, таймери і насоси для подачі води.

Фінішним покриттям для теплої водяної підлоги служать: ламінат, плитка, лінолеум і навіть натуральний паркет, які укладаються на пластини з алюмінію, через вологостійку прокладку. Переваги водяної теплої підлоги – це більш рівномірний розподіл тепла, в порівнянні з електричним і, відповідно, значна економія електроенергії.

Водяна тепла підлога своїми руками-

Водяна тепла підлога своїми руками: монтаж

Почнемо з монтажу труб на бетонній стяжці. Площа укладання необхідно розбити на сектори (до 40 кв. м) в цілях компенсації температурних змін стяжки. Потім підлогу накриваємо теплоізоляційним матеріалом (пінополістирол, пінопласт або піноплекс). Ця міра необхідна для мінімізації теплових втрат, і щоб тепло поширювалася не вглиб підлоги, а назовні, в приміщення.

По периметру кімнат і за межі секторів майбутньої стяжки укладаємо демпферну стрічку, для компенсації теплових розширень стяжки. Поверх ізоляції кладемо арматурну сітку. Труби укладаємо змеевидно або по спіралі, закріплюючи їх хомутиками до арматури через кожен метр.

Не затягуємо кріплення намертво, інакше в процесі «нагрівання-охолодження» вони можуть деформуватися. Труби укладають з кроком від 100 до 350 мм один від одного, з відступом від стіни в 70 мм.

Далі – під'єднуємо один кінець труби в подаючий колектор. Потім, використовуючи схему підключення, кріпимо труби по контурах. Кількість контурів, покладених в приміщенні (довжина одного, приблизно становить 60 м) повинне відповідати числу виходів з колектора. Після закінчення укладання, інший кінець труби, що підводять до поворотного колектора.

Перш ніж зайнятися бетонною стяжкою, систему потрібно перевірити на предмет можливих протікань, тобто подати у неї воду під тиском, що перевищує робочий в півтора рази (0,6 МПа). Якщо все в порядку, робимо стяжку з використанням сумішей, призначених для укладання теплих підлог. Висота підлоги при цьому піднімається на рівень від 50 до 70 см.

Водяна тепла підлога своїми руками-

Водяна тепла підлога своїми руками методом настилу

Цей метод дозволяє уникнути «брудної» роботи з сумішами, що знижує навантаження на перекриття і не дуже піднімає висоту підлоги. Для настильного способу укладання водяних підлог використовують полістирольні плити, модульні плити ДСП або дерев'яні рейки.

Звичайним способом на підлогу укладають теплоізоляцію. Потім на поверхню викладають полістирольні плити з пазами, в які вставляють теплорозподільні пластини. У них закріплюють труби контурів, які через волого - і теплоізоляцію накривають фінішним покриттям на свій розсуд.

Дерев'яні модульні системи для укладання теплих водяних підлог так само забезпечені пазами для укладання труб, тому з ними проводять ті ж маніпуляції, що і з полістирольними плитами. Використовуючи рейковий метод настилу, теплопровідні пластини укладаються між рейками, закріпленими до основи, на відстані 20 мм один від одного. Не забуваємо про укладання теплоізоляції між рейками (полістирол, базальтова вата). Потім, вже в самі пластини укладаємо і кріпимо труби.

Зовнішнє покриття підлоги кладемо поверх пластин через теплоізоляцію, наприклад, ЦСП або гіпсоволокнисті лист, в разі укладання лінолеуму або плитки. Під паркет і ламінат поверх теплопровідних пластин кладуть спінений поліетилен або картон.

Перш ніж взятися за укладання водяної теплої підлоги своїми руками, порадьтеся з фахівцями про вибір оптимального варіанту системи обігріву для свого будинку. А перевірку і перший запуск виконаної роботи, щоб уникнути ПП, краще проводити під наглядом професіоналів. Удачі вам!

Дата публикации: 12.09.18