Вирощування квітів у теплиці – вигідний бізнес!

Вирощування квітів у теплиці – заняття творче і надзвичайно копітка. Але для людей захоплених, подібний досвід в межах приватного присадибного господарства може лягти в основу власної справи. А чому б ні?

Ніжні тюльпани, тендітні нарциси, яскраві життєрадісні крокуси, розпустилися в акурат до «восьмимартовскому» буму, можуть принести досвідченому садівнику досить відчутний прибуток.

Як мінімум, в три рази перевищує енерговитрати і вкладення в посадковий матеріал. Іншими словами — вигідний бізнес, яким можна займатися без перерви на зимові канікули.

Крім ранніх цибулинних, незмінним попитом користується різноманітна горщикова культура, представники якої чудово відчувають себе в тепличних умовах.

Любителі кімнатних рослин із задоволенням купують яскраву петунію, чарівні фіалки і королівські лілії для прикраси домашнього інтер'єру.

загалом, якщо душа вимагає прекрасного – змайструйте на дачі теплицю для вирощування квітів! Ну, а наскільки успішним виявиться ваш ароматний бізнес — покаже час.

Вирощування квітів у теплиці – вигідний бізнес!-

Якою повинна бути теплиця для вирощування квітів?

Оптимальним рішенням, на думку квіткарів любителів, є пристінна теплиця. І в цьому є певний резон. Така споруда прилаштовують до південної сторони будинку, тим самим, захищаючи теплицю від пронизують північних вітрів.

Переваги даної конструкції цим не обмежуються:

  • південна сторона будинку – сама сонячна, тому в ясні морозні дні в квітковій теплиці буде достатньо світла
  • економія будматеріалів при зведенні «прибудови» очевидна (повноцінна теплиця обійдеться дорожче)
  • можливість підведення комунікацій безпосередньо з будинку (освітлення, водопровід, опалення)
Вирощування квітів у теплиці – вигідний бізнес!-

Порада: Для поліпшення характеристик теплоізоляції під основу теплиці слід вирити котлован на глибину близько півтора метрів. Якщо цього не дозволяють грунтові води, цоколь теплиці по периметру утеплюють і обшивають деревом або іншим декоративним матеріалом.

Пристінні теплиці найчастіше роблять з односхилим дахом для максимального проникнення сонячних променів. Матеріал покриття – скло або (що бажано) стільниковий полікарбонат.

Останній найбільш кращий з причини своїх світловідбивних якостей (UV-фільтр) і низького коефіцієнта теплопровідності. В пристінній теплиці, обшитої склопакетів, квітам буде набагато комфортніше — вона краще тримає тепло, міцна і довговічна в експлуатації.

До того ж даний матеріал за рахунок своєї пластичності дозволяє створювати більш сучасні арочні конструкції.

Зробивши вхідні двері з пристінної теплиці в будинок можна дістати не тільки додаткову ступінь зручностей в її обслуговуванні, але і чудовий зимовий сад.

В умовах повної зайнятості ділянки можна піти таким сміливим прикладів винахідливих садівників, як облаштування оранжереї на горищі будинку або, як на цьому фото – теплиці на даху гаража.

Вирощування квітів у теплиці – вигідний бізнес!-

Подолання складнощів при зведенні таких конструкцій досить очевидні, оскільки подібне зодчество передбачає детальний розрахунок навантаження, проведення ретельних робіт з гідроізоляції основи і підведення комунікацій. Втім, для нашого рукастого і головатого дачника – немає вершин, які б він не взявся підкорити!

Обладнання для квіткової теплиці

Вита у райдужних мріях про зимовому квітникарстві, перейдемо від форми до змісту. Поговоримо про обладнання квіткової теплиці, оскільки агротехніка ніжних декоративних рослин значно відрізняється від вирощування овочевих культур. Квіткам, крім сталого мікроклімату, потрібно ще й правильне освітлення.

Вирощування квітів у теплиці – вигідний бізнес!-

Тут важлива роль відводиться продуманій системі опалення в зимовий період і клімат-контролю. Найкращим рішенням для обігріву квіткових теплиць, безумовно, вважається інфрачервоне опалення, яке забезпечує м'яке і корисне тепло для розвитку ніжних саджанців.

як досвітки слід використовувати світлодіодні фитолампы, що забезпечують необхідний спектр випромінювання для фотосинтезу рослин та їх здорового росту.

Будь-який бізнес на стартовому етапі вимагає вкладень, тому перш ніж приступити до вирощування квітів у теплиці, складіть детальну кошторис.

Безумовно, ціна енергозберігаючого обладнання досить висока, але воно здатне окупити себе сторицею. Міцними, красивими і стійкі до життя рослинами, які приведуть ваш вигідний бізнес до процвітання!

Дата публикации: 12.09.18