Вибираємо якісну тротуарну плитку

Вибираємо якісну тротуарну плитку-

Якщо Ви, як і переважна більшість інших споживачів, вирішили використовувати при облаштуванні садової доріжки або інший пішохідної майданчика на дачній ділянці тротуарну плитку, то дуже актуальним і важливим питанням для Вас має стати правильний вибір якісної тротуарної плитки.

Адже якщо плитка не буде мати найбільш високу якість, або якщо її технічні характеристики не будуть відповідати тим навантаженням, які передбачаються на ту чи іншу площадку, то в дуже недалекому майбутньому вона може зруйнуватися і прийти в непридатність. Для того щоб уникнути таких неприємних наслідків варто врахувати деякі рекомендації з вибору матеріалу.

Вимоги, що висуваються до тротуарної плитки

Тротуарна плитка – це досить технологічний матеріал, який користується дуже високою популярністю, через що випускається він безліччю різних виробників: як великих промислових підприємств, так і невеликих домашніх господарств. Широке різноманіття пропозицій на ринку – це, звичайно, добре, але далеко не кожне з них може бути охарактеризоване найвищою якістю.

Тому при виборі тротуарної плитки необхідно дотримуватися максимальну пильність і, у першу чергу, звертати увагу на такі критерії як:

  1. Наявність широкого розмаїття моделей плиток, за допомогою яких можна було б реалізувати будь-яку дизайнерську задумку.
  2. Екологічність. У літню пору року майданчик буде сильно нагріватися, тому якщо в складі тротуарної плитки будуть які-небудь шкідливі компоненти, то при нагріванні вони можуть виділятися в атмосферу, що може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям.
  3. Довговічність. Обрана Вами модель плитки повинна володіти підвищеною ступенем міцності і зносостійкості, стійкості до таких видів атмосферного впливу, як волога, перепади температури, ультрафіолетове випромінювання.
  4. Простота монтажу. Плитка повинна мати таку конфігурацію, щоб її укладання проводилася швидко і легко, без використання якої-небудь специфічної додаткового інструменту.

При виборі кількості матеріалу слід обов'язково забезпечити невеликий запас – близько 10-15%. По-перше, певну кількість плиток під час укладання можуть розбитися, а, по-друге, при деформаціях або руйнуванні плиток під час експлуатації при наявності запасу Ви зможете легко усунути дефекти.

Рекомендації по вибору тротуарної плитки

Ключовим критерієм при виборі тротуарної плитки є метод її виробництва. Сучасні виробники використовують для цього два методу: вібропресування і вібролиття. Різниця між матеріалами, виробленими за цим технологіям досить істотна: вібропресована плитка значно міцніше і володіє шорсткою поверхнею, а вібролітая – менш міцна, але поверхня у неї більш гладка.

Зробити вибір між ними досить просто: якщо з тієї чи іншої майданчику буде їздити автомобіль (наприклад, якщо вона розташовується біля гаража), або на неї будуть впливати високі навантаження іншого типу, то для такого майданчика краще підійде вібропресована плитка. Якщо ж доріжка або майданчик буде виключно пішохідною, то для неї добре підійде і більш дешева вібролита плитка.

При виборі плитки з гладкою поверхнею потрібно бути дуже акуратним. Адже домогтися такого ефекту можна двома методами: або додати у вихідну суміш занадто велику кількість води, або використовувати спеціальні добавки, які мають досить високу собівартість. У першому випадку міцність матеріалу істотно падає.

Визначити використання занадто великої кількості води досить просто: потрібно вдарити дві плитки один про одного. Якщо вони видають глухий звук, а не дзвінкий, то це говорить про те, що вміст води в їх складі занадто велика.

Під час вибору ретельно проінспектуйте лицьові поверхні матеріалу і габаритні розміри окремих плиток. Якщо Ви бачите невідповідність габаритних розмірів або які-небудь дефекти на поверхні (тріщини, відколи, вм'ятини та інші), то це свідчить або про використання вихідної сировини низької якості, або про порушення у виробничій процедурою. Обидва ці чинники є вагомою причиною для того, щоб відмовитися від покупки.

Таким чином, правильний вибір якісної і надійної тротуарної плитки являє собою складний і багатоступінчастий процес, який допоможе забезпечити довговічність і надійність тієї чи іншої площадки або садової доріжки.

Дата публикации: 12.09.18