Вибір печі не терпить недбалості!

Вибір печі не терпить недбалості!-

На сьогоднішній день печі і каміни, винайдені людиною тисячі років тому, не втратили своєї актуальності. Так, при будівництві заміських котеджів з російськими лазнями і фінськими саунами без цього виду опалення просто не обійтися. В процесі вибору печі для лазні і заміського будинку, зверніть увагу на конструкційні особливості та її експлуатаційні характеристики. Сьогодні всі пристрої для опалення нескладно класифікувати по ряду ознак. Наприклад, по використовуваних матеріалах печі для саун діляться на металеві та цегляні. Якщо говорити про види конструкції, то тут класифікація банних печей набагато ширше.

Як правило, власники заміських будинків встановлюють піч-камін – вони досить економічні і забезпечують великий ККД. Від довжини каналів такої печі залежить кількість виробленого тепла. Плануючи встановити систему опалення в цегляному будинку, багато зупиняються на кахельних моделях. Конструкція кахельні печі передбачає особливі механічні кріплення. Хорошим аргументом на користь такої конструкції є її довговічність: перепади температур, викликані нагріванням і охолодженням вироби, не приводять до появи тріщин на кахлях. Якщо кахлі здаються вам застарілим видом обробки, то замініть їх спеціальної вогнетривкої склосіткою.

Вибір печі не терпить недбалості!-

Печі-кам'янки – це найбільш поширений варіант в російських лазнях. Мабуть, головною особливістю таких печей є ізольовані отвори для розміщення каменів. Саме завдяки горам в парильної створюється, так званий, «легкий пар». Головний мінус цієї конструкції в її високої вартості. Незалежно різновиди моделі, вона може бути виготовлена з металу або з цегли. До речі, матеріал багато в чому визначає експлуатаційні особливості конструкції. Печі для дач, зроблені з металу, нагріваються швидше цегляних. Що ж стосується металевих печей-кам'янок, то для їх швидкого нагрівання необхідний спеціальний висувний зольник. У той же час, металеві печі-кам'янки на порядок дешевше цегельних моделей і дозволяють заощадити гроші.

Вибір печі не терпить недбалості!-

Нагрівальні вироби з металу споживають набагато більше палива, ніж їх цегляні аналоги, і при відсутності спеціальних накладок металева модель буде швидко остигати. Правда, її легко перевезти до місця монтажу від місця виготовлення конструкції, чого не скажеш про цегляної печі. Одним словом, у кожної моделі є свої плюси і мінуси, ідеального варіанту виробники поки не придумали. Перед купівлею і монтажем печі обов'язково враховуйте всі її технічні та експлуатаційні особливості.

Дата публикации: 13.09.18