Вибераем цемент для фундаменту

Вибераем цемент для фундаменту-

Основою для будівництва будь-якого будинку є фундамент, тому будівля може з часом обвалитися, якщо він буде неміцним. Щоб цього не сталося, необхідно вибрати найбільш відповідний під конкретний випадок цемент. При цьому необхідно керуватися його маркою і маркуванням.

Маркування цементу

Для будівництва житлових будинків найчастіше застосовується цемент маркування «М». Однак не варто керуватися лише його міцність. Міцні види цементу (від М550 до М800) розраховані на високий рівень навантажень і використовувати їх у будівництві таких об'єктів безглуздо. Найчастіше цемент подібного типу застосовується при будівництві промислових та інших нежитлових споруд.

Однак не варто купувати цемент і низької марки, тому що він абсолютно не придатний для створення фундаменту. Іноді під час вибору виникають складнощі, адже марку цементу можна легко прийняти за марку бетону. Міцність цементу та виготовленого з нього бетону можуть відрізнятися, тому вони будуть мати різне маркування. Бетон М200 підходить для заливки фундаменту, а цемент М200 — ні.

Щоб залити фундамент, рекомендується застосовувати цемент марок М300— М500. Іноді після літери «М» у маркуванні стоїть літера «Д», яка показує відсоток добавок. Так як добавки знижують міцність, не рекомендується застосовувати цемент, в якому двадцять або більше відсотків добавок.

Марка цементу

Найбільш відповідними марками цементу під час будівництва житлових конструкцій є М400 і М500. Необхідно враховувати, що на 1 кубометр бетону витрачається 490 кг М400 або 410 кг М500. Слід зазначити, що під час будівництва великих споруд рекомендується використовувати бетон марки М500.

Правильний вибір марки бетону, звичайно, потрібен, проте не менш важливим фактором є дотримання правильних пропорцій під час приготування бетону. Цемент швидко втрачає властивості, тому краще не зберігати його тривалий час без потреби. Якщо ж виникла така необхідність, цемент слід перемістити в сухе приміщення

Дата публикации: 13.09.18