Утеплення будинку з використанням пінопласту

Утеплення будинку з використанням пінопласту-

На сьогоднішній день, коли ціни на енергоносії продовжують рости, дуже важливо забезпечити хорошу теплоізоляцію будинку. Добре проведені роботи з утеплення будівлі, дозволяють істотно економити на обігріві. Одним із способів поліпшення теплоізоляційних характеристик будинку є зовнішнє утеплення стін пінопластом.

Пінопласт — один з найбільш доступних матеріалів, що дозволяють знизити теплопровідність стін. В будівництві використовується пінопласт у вигляді прямокутних пластин різної товщини.

Щоб дізнатися, скільки пінопласту знадобиться для утеплення будинку, потрібно висоту стін помножити на їх ширину, додати припуск на укоси і відняти дверні і віконні прорізи. Клей для пінопласту підійде спеціальний або ж більш дешевий Церезіт СМ11 (1 мішок на 3 м2 з розрахунку 25 кг клею в мішку). Також стане у нагоді сітка малярська пластикова (5Х5) або склосітка, спеціальні дюбелі для пінопласту з широким капелюшком у вигляді парасольки (6 шт. на 1 м2), малярні куточки.

Утеплення будинку з використанням пінопласту-

Перед прикріпленням пінопласту, необхідно прогрунтувати робочу поверхню стіни, приготувати клей. Коли клей готовий, малярським шпателем потрібно нанести його на поверхню листа, розрівняти рівною стороною шпателя і гребінкою.

Після цього, ту ж процедуру треба проробити із стіною, куди буде кріпитися пінопласт. Лист пінопласту з'єднати зі стіною і дочекатися поки клей просохне, після чого необхідно закріпити його 4 дюбелями по кутах і одним в центрі.

Цей спосіб кріплення є підстраховкою кріплення листів пінопласту з допомогою клею і збільшує його надійність. Біля віконних і дверних прорізів пінопласт потрібно прирізати. Кути необхідно вирівняти за допомогою малярних куточків і сітки.

Після того, як пінопласт надійно закріплений на стіні, його необхідно прошпаклювати. Стіна шпаклюється клеєм, в якому встановлюється сітка. Зазвичай шпаклювати припадає мінімум 2 рази, щоб надійно закріпити сітку. Таким чином, виходить добре армована поверхню, захищає пінопласт від зовнішніх пошкоджень.

Коли поверхня добре просохне, її грунтують, просушують і покривають оздоблювальним матеріалом. Матеріали для оздоблення можуть бути будь-якими: фарба, плитка (під камінь або цегла) або декоративна штукатурка.

Для використання в оздобленні будинку, який утеплений пінопластом, рекомендується зупинити свій вибір на декоративній штукатурці. Декоративна штукатурка не тільки захистить стіни від атмосферних опадів і температурних стрибків, але і додасть будинку декоративність.

Утеплення стін пінопластом дозволяє значно зменшити тепловтрати будівлі і заощадити близько 30 % коштів на опалення будинку.

Про технології утеплення будинку зсередини читайте в цій статті.

Дата публикации: 13.09.18