Утеплення будинку: порівнюємо зовнішні і внутрішні технології

Здравствуйте дорогі наші дачники. Sait-pro-dachu.ru і далі продовжує розкривати секрети будівельного майстерності, а на порядку денному вже давно набило оскому: як краще утеплити будинок зовні або зсередини?

Спробуємо і ми копнути тут глибше, тим більше що тема таки цікава і нам завжди є що сказати.

Зміст:

  1. Зовнішнє утеплення
  2. Економія простору
  3. Внутрішнє утеплення

Перед тим як гадати, хто перший з'явився: «Яйце чи курка» спробуємо просто вникнути в суть питання і визначити для себе, яка, взагалі, буває утеплення і чи можна без нього обійтися.

Як виявилося, сьогодні утеплюють все! Починаючи від фундаментів (це значно подовжує їхнє життя) і закінчуючи покрівлею, що не тільки допомагає зберегти в будинку тепло, але і запобігає зледенінню.

Утеплення будинку: порівнюємо зовнішні і внутрішні технології-

У більшості випадків з якого боку треба утеплятися питання навіть не стоїть. Так, досить дивно буде виглядати утеплювач поверх покрівельного матеріалу або ж, навпаки, всередині фундаментного контуру. Але от коли справа стосується стін – починаються суперечки.

Зовнішнє утеплення

найпопулярніший вид утеплення, коли справа стосується цегляних, кам'яних та інших стін.

З матеріалів найчастіше використовується пінополістирол і мінеральна вата, хоча сьогодні можна побачити і пінополіуретан, і ековату, і навіть «екзотичне» піноскло.

Утеплення будинку: порівнюємо зовнішні і внутрішні технології-

Всі їх можна умовно розбити на дві групи?

  • Дихаючі (мінвата, ековата, пінополіуретан)
  • Не дихаючі (пінопласти, піноскло)

Перші идейнее застосовувати коли стіновий матеріал сам сприяє газообміну. Наприклад, той же газобетон, який, до речі, сам є непоганим утеплювачем.
Але тут важливо, щоб і інші вживані продукти не створювали герметичній плівки. Так, неправильно обрана шпаклівка чи навіть фарба здатні нанівець звести всі ваші старання по організації «живого» будинку.

Другий вид утеплювачів для тих хто не любить морочитися і сподівається більше на правильно спроектована вентиляцію, ніж на природні властивості будівельних матеріалів. У таких і будівництво виходить недорого і головного болю на порядок менше.

Утеплення будинку: порівнюємо зовнішні і внутрішні технології-

Єдині турботи – це правильно розрахувати товщину шару, що утеплює (про це ми вже писали), і вибрати надійних виробників.

Серед переваг зовнішнього утеплення його прихильники виділяють відразу кілька моментів:

Економія простору

Ну це так. Весь шар утеплювача і подальшої обробки зменшує корисну площу вашого двору, але ніяк нежитлового приміщення, а коли будинок і так не відрізняється особливим простором — це дуже вагомий аргумент.

Можливість приховати дефекти стін

Якщо кладку робили криворукі будівельники або в процесі використовувався некрасивий, а то й просто б/в матеріал зовнішнє утеплення може здорово врятувати ситуацію і приховати всі візуальні дефекти.

Утеплення будинку: порівнюємо зовнішні і внутрішні технології-

Не промерзають стіни

Крім того, що зовнішній утеплювач зберігає в будинку тепло, він ще і захищає стіни від промерзання, а значить, і руйнування. Певний відсоток вологості є і в будь-якому стінному матеріалі і ось, замерзаючи взимку, вона розширюється і потроху (а іноді і досить значно) рве будівельний камінь. З гарним шаром утеплювача ця загроза зникає.

Внутрішнє утеплення

Незважаючи на свої плюси зовнішнє утеплення іноді застосовувати просто не раціонально, особливо це стосується тих випадків, коли потрібно зберегти природну красу стін.

Наприклад, який сенс будувати дерев'яний будинок з клеєного бруса якщо потім закрити всю цю красу мінеральною ватою. До речі, пінополістирол і дерево просто несумісні, так що така комбінація навіть не розглядається. Детальніше про це можна дізнатися з наступного відео:

Але не завжди внутрішньо утеплення використовують, як єдиний варіант, адже у нього є свої плюси.

Дешевизна

Якщо ви порахуєте вартість фасадного утеплення, то зможете виявити принеприятнейший факт. Цінова частка утеплювача в обробці рідко коли перевищує 20%, решта йде на клей, фінішну обробку, оплату послуг будівельників. Всередині будинку все простіше.

Там без внутрішнього оздоблення все одно не обійтися, а значить, витрати на неї будуть плановими. Крім того, утеплювач можна заховати за будь-панельній обшивкою: гіпсокартоном, пластиком, євровагонкою або МДФ.

В цьому випадку заплатити доведеться лише за утеплювач, ну ще підкинути пару рублів будівельникам. Багато за подібний утеплення вони, як правило, не деруть.

Немає прив'язки до сезону

Багато звикли щось робити лише тоді, коли припече, тобто утеплятися вже взимку. Зовнішню рекламу в тридцятиградусний мороз зі зрозумілих причин робити не будеш. А ось всередині будинку працюй скільки завгодно. Скажіть, чим вам не плюс?

Утеплення будинку: порівнюємо зовнішні і внутрішні технології-

І все ж недоліків у внутрішнього утеплення предостатньо.

    1. Так як ми вже говорили вище, втрачається корисний простір приміщення (якщо, звичайно, утеплювач не прокладається під панельну обробку).
    2. Існує досить широкий перелік матеріалів присутність яких в житлових приміщеннях небажано (той же пінополістирол).

Точка роси, нерідко виявляється всередині утеплювального шару.

Утеплення будинку: порівнюємо зовнішні і внутрішні технології-

та й взагалі, подібна технологія не ідеальна, так як у ідеальної стіни паропроникність у напрямку до вулиці повинна тільки зростати, а так виходить дуже навіть навпаки.

Стіна в будь-якому випадку буде гірше сприяти газообміну ніж мінеральна вата.

Але яке ж утеплення на дачі радять робити сучасні будівельники, і чим вони мотивуючи своє рішення?

Як не дивно, але професіонали дотримуються думки, що кімнати (особливо в цегляних будинках) повинні утеплятися з усіх боків.

це Пов'язано з тим, що розрахункова товщина ізолюючого матеріалу найчастіше перевищує стандартні 5-10 см, а іноді досягає 200 мм.

У цьому випадку утеплювач корисно поділити, використовуючи частину зсередини, а частина зовні будинку. В цьому випадку його монтаж буде набагато надійніше.

Ну от, інформацію до роздумів ми дали, пора прощатися. До зустрічі на сторінках нашого блогу.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18