Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?

Здрастуйте, наші дорогі і допитливі читачі, завсідники цього дачного блогу. Одним з вас подобаються каркасні технології, другим за душі колоду або клеєний брус.

Але і ті й інші добре знають, що обидві технології не досконалі. Красиве дерево обов'язково потребує додаткового утеплення, а каркасник при всіх своїх плюсах має не надто презентабельний вигляд.

Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-

Словом, щоб довести до ладу такі споруди потрібно ще непогано вкластися. Але невже в двадцять першому столітті люди ще не придумали, як поєднати переваги тих і інших? Виявляється, придумали і притому давно!

Подвійний брус за фінською технологією «Теплий дім» є ідеальним вибором для тих, хто хотів би жити в красивому дерев'яному будинку і не замислюватися про додаткове утеплення. Ну, так давайте подивимося на цю розробку уважніше.

Зміст

  1. Історія будинків з подвійного бруса
  2. Суть технології
  3. Переваги і недоліки будинків з подвійного бруса

Історія будинків з подвійного бруса

Приємно було б усвідомлювати, що технологія будівництва будинків з подвійною шпунтованої дошки винайшли у нас в Росії, але, на жаль, це не так. Батьківщиною подвійного бруса стала Австрія. Але за брак в той час хороших утеплювачів це винахід там так і не отримало широкого розповсюдження.

Далі естафету підхопила Німеччина. Німці народ допитливий і все теплоізоляцією. Остання через пару років ущільнювалася і просідала, залишаючи сени холодними.

Здавалося б, ідея себе вичерпала, так і не знайшовши практичного застосування, але з винаходом таких целюлозних утеплювачів як «Еко-вата» її знову вирішили реанімувати, і на цей раз успішно.

Пощастило в цій справі фінським інженерам. Саме вони допрацювали технологію і показали світові будинки з подвійного бруса в тому вигляді, в якому ми можемо спостерігати їх і сьогодні.

Так, звичайно у кожного виробника є свої секрети і погляди на життя, але вони відносяться до дрібних технічних моментів і не порушують тих концепцій, що були розроблені скандинавами.

Суть технології

Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-

Якщо ви коли-небудь цікавилися дерев'яним будівництвом, то повинні були помітити парадоксальний факт. Максимальний перетин виробленого бруса ніколи не перевищує двадцяти сантиметрів, тоді як стіни з дерева при нашому не теплому кліматі будівельні норми приписують робити не менше 400 мм.

Змушуючи замовника, або додатково утеплювати свої помешкання, при цьому витрачаючи додаткові кошти на оздоблення чи будувати в два дерева, що також значно збільшить кошторисну вартість готового будинку і зробить такі проекти фінансово привабливими.

Вихід знайшовся досить оригінальний. Креативщики запропонували спорудити з шпунтованої дошки незнімну самонесучу опалубку, в яку можна було б закачати утеплювач. Виглядає це і сьогодні наступним чином.

Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-

Зверніть увагу, що фасад, що внутрянка тут не потребують більше ні в якій обробці. Складається враження, що вся конструкція виготовлена з монолітного бруса, тільки теплопровідність останнього вийшла як у справжнісінького каркасника і навіть ще нижче. А все тому, що містки холоду, в якості яких виступали вертикальні стійки тут дійсно зведені до мінімуму.

Переваги і недоліки будинків з подвійного бруса

а тепер давайте подивимося, чим же примітна технологія будівництва будинків з подвійного бруса, і чому її слід віддати перевагу всім іншим?

Гідності

Живі стіни

Всіх нас приваблюють живі паропроникні стіни, здатні самостійно виводити з дому надлишки вологи, і дому з натуральної деревини такими властивостями володіють. На відміну, потрібно сказати, від каркасників, де природному влагообмену перешкоджають численні плівки-мембрани.

Так от, у будинках з подвійного бруса ніяких порозащит немає. Використовується в якості утеплювача еко-вата, має властивості пройшла камерну сушку дерева. Вона вбирає пар, так і легко розлучається з його надлишками.

До сьогоднішнього дня, дійсно мокрою еко-вати помічено не було, ну крім тих кричущих випадків, коли були порушені всі технологічні аспекти її укладання.

Без оздоблення

Оскільки, потрібну ширину стін з подвійною шунтированной дошки можна регулювати ще на стадії розробки проекту, а лицьові площині і так виконуються з красивого підігнаного один до одного дерева. То їх і зовсім можна залишити без додаткової обробки, непогано при цьому заощадивши. Причому це стосується як фасадів, так і внутрішніх площин стін.

Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-

Комунікації всередині стін

Будинки з подвійного бруса зберігають всі переваги каркасних технологій, дозволяючи ховати комунікації всередині стін, а також створювати для них природні, з точки зору дизайну лотки. Зрубу таке може тільки присниться. Тобто маємо додатковий плюс в плані естетики.

Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-

Теплота

Коефіцієнт теплопровідності еко-вати 0,032-0,041 Вт/м*С — це в чотири рази краще, ніж у того ж дерева, а тому при рівній товщині стін, будинок з подвійного бруса буде набагато тепліше. При нинішніх цінах на енергоносії, це факт може мати вирішальне значення.

Фабричность

Всі дерев'яні деталі будинку з подвійною шпунтованої дошки виготовляються на заводі, на високоточному обладнанні, за заздалегідь розробленим проектом. Тобто в підсумку, ви гарантовано не будете переплачувати за невикористаний матеріал, а всі елементи будуть ідеально підігнані один до одного. Споруда будинку буде нагадувати гігантський конструктор, при складанні якого дуже складно допустити якусь помилку.

Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-

Мінімальна усадка

А ще будинки побудовані за фінською технологією подвійного бруса дають мінімальну усадку. Десь близько одного відсотка. А це дозволяє уникнути річної паузи перед початком внутрішніх робіт та здати будинок в експлуатацію, за якихось два-три місяці. Все-таки всі деталі споруди проходять камерну сушку, і їх вологість не перевищує 12%.

Ну, як? Перелік достоїнств вражає? На цьому можна було б і закінчити цей огляд, якщо б ми були зацікавленою стороною і прагнули створити рекламу. Але, на жаль, крім безперечних і численних плюсів технологія має і свої вади. Їх не так вже й багато. Але вони досить вагомі. Не вірите? Судіть самі.

Недоліки

Нерівномірна усадка

Найбільшим мінусом будинків з подвійною шпунтованої дошки є її нерівномірна усадка. Незважаючи на те, що весь пиломатеріал проходить камерну сушку, усадку він дає все одно притому не рівномірне.

Ті деталі, що знаходяться усередині будинку, зсихаються набагато сильніше, ніж ті які залишаються зовні. Багато компаній намагаються ігнорувати цей факт, і в результаті їх котеджі отримують помітні щілини. Через які, тільки й того що не вивалюється утеплювач.

Як показав досвід, при одноповерховій будівництві, а значить, порівняно невеликій висоті стін, ці перекоси ще якось можна пережити, але коли проект передбачає два поверхи стикувати деталі можна тільки з'єднанням ластівчин хвіст.

Тільки в цьому випадку, фасадні та лицеві площині будуть жити незалежним один від одного життям. Але такі замки значно підвищать технологію і зроблять її менш вигідною порівняно з конкурентами.

Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-

Погана перевірка часом

Бажаючі побудувати житло з подвійного бруса стикаються з несподіваною проблемою. Дуже важко знайти живі відгуки реальних власників таких будинків. Справа в тому, що в нашій країні, технологія подвійної шунтированной дошки використовується менше десяти років і відсоток побудованих за цим принципом споруд мізерно малий, та й що приховувати правду, не всі ранні досліди були вдалі.

Але навіть ті ж фіни, навряд чи можуть похвалитися хоч однієї хатинкою з подвійного бруса, якій виповнилося б більше сорока років, хоча розрахунковий термін їх служби перевалює за сотню. Але це загальна проблема всіх молодих технологій. Тут вже нічого не поробиш, завжди комусь доводиться бути першопрохідцем.

Усадка утеплювача<

Всім відомо, що під власною вагою стіновий утеплювач має властивість ущільнюватися і просідати, не оминула ця проблема і дому з подвійного бруса. Різні фірми вирішують цю проблему по-своєму. Одні пропонують згодом підкачати еко-вату в порожнечі, що утворилися, інші спочатку роблять «гірку» враховуючи майбутню усадку.

Тут вже хто на що здатний. Але якщо ви хочете побудувати будинок з подвійного бруса, то повинні знати – утеплювач там обов'язково просяде. Чи буде це проблемою? Або може бути інженери, які розробили проект, врахували це властивість теплоізолятора, залежить тільки від професіоналізму забудовника.

Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-

Наймані працівники

Ну і останній мінус – це обов'язкове залучення найманих працівників. Своїми силами, ні розібратися з конструктором будинок-комплекту, ні правильно заповнити утворилися порожнини утеплювачем, на жаль, не вийде.

А тому, якими б ви «золотими» руками не володіли, доведеться платити не тільки за матеріал, але ще і будівельникам, які з нього будуть збирати будинок вашої мрії.

Як правило, такі «спеціально навчені люди» працюють при кожному налагодженому виробництві та по сезону вони бувають дуже зайняті. А тому, підібравши, дерево по кишені, будь ті готові постояти ще й в черзі.

У цілому, винести якийсь однозначний вердикт по домівках подвійного бруса саме зараз не представляється можливим. Подібним спорудам ще належить пройти серезное випробування часом, яке часом нещадно спростовує навіть найоптимістичніші інженерні розрахунки. Сьогодні можна сказати тільки одне: ця технологія, безумовно, заслуговує право на життя, але вимагатиме серйозних доопрацювань.

А поки ви обмірковуєте отриману інформацію, пропонуємо вам подивитися на красиві будинки з подвійного бруса, як зовні, так і всередині.

Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-Теплий дім – що являє собою житло з подвійного бруса?-

На цьому ми прощаємося з вами. До побачення і до зустрічей на сторінках сайту про дачу.

Василь Молька