Сонячні колектори для теплопостачання будинку

Сонячні колектори для теплопостачання будинку-

Альтернативні джерела тепла в умовах дачного господарства – річ незамінна. Рідкісний дачник не знайомий з «класичною конструкцією літнього душу, де нагрівальним елементом служить залізна бочка, пофарбована в чорний колір. Акумуляторами сонячної енергії в сучасних сонячних системах гарячого водопостачання (ГВП) є сонячні колектори. Для опалення заміського будинку і теплиць установка ГВП солярного типу – це розумна довготривала інвестиція й реальний спосіб економії на комунальних платежах у майбутньому.

Різновиди сонячних колекторів

За конструктивними особливостями розрізняють сонячні колектори плоского і вакуумного типу. Їх ефективність зводиться до забезпечення двох основних параметрів – максимальної поглинаючої здатності та мінімізації теплових втрат.

Кількість акумулюючих теплоэлементов в геліосистемі розраховується виходячи зі споживчих потреб в гарячій воді, оскільки ті чи інші типи сонячних колекторів в різний час року і доби виробляють різні обсяги теплоносія з однаковою температурою.

Плоскі сонячні колектори

Принцип їх роботи полягає у створенні парникового ефекту всередині конструкції. Модуль плоского колектора являє собою багатошарову панель, що складається з:

— прозорого покриття

— абсорбера (поглинаючого шару)

— системи мідних трубок для відводу теплоносія

— шару термоізоляції


Сонячні колектори для теплопостачання будинку-

Поверхня конструкції – ударостійке скло або полікарбонат з високою пропускною здатністю (до 95%) у певному спектральному діапазоні. Абсорбер, розташований над шаром термоізоляції, поглинає сонячне світло, при нагріванні випромінює теплову енергію в інфрачервоному діапазоні, яка при мінімальних втратах утримується всередині корпусу.

Таким чином, тепло, акумульоване абсорбером, передається теплоносію (антифризу), яким заповнені мідні трубки. Гаряча рідина по системі трубопроводу потрапляє в накопичувальний бак, де власне і відбувається нагрів води для опалення та побутових потреб.

Сонячні колектори для теплопостачання будинку-

Продуктивність сонячних колекторів плоского типу з 1 кв. м. поверхні в ясний літній день досягає до 50 л гарячої води з t+60оС.

Переваги:

— простота конструкції

— тривалий термін експлуатації

— прийнятна ціна

Недоліки:

— тепловтрати до 50%

— зниження ККД в період слабкої сонячної активності і при мінусових температурах (від – 15оС)

Вакуумні сонячні колектори

Сонячні колектори для теплопостачання будинку-

Мають підвищений коефіцієнт теплопередачі в порівнянні з плоскими аналогами. Модуль вакуумного колектора представляє набір герметично запаяних трубок з тепловим абсорбером, де роль ефективного теплоізолятора виконує вакуум. Завдяки циліндричної форми кожного елемента конструкції сонячні промені в різний час доби потрапляють під прямим кутом на поверхню трубок.

Деякі види вакуумних колекторів забезпечені дзеркальними відбивачами, що збільшує корисну площу поглинання енергії сонця і посилює ККД такого модуля. Ця особливість конструкції дозволяє вловлювати навіть розсіяні промені сонця в хмарну погоду.

Сонячні колектори для теплопостачання будинку-

Завдяки мінімальним тепловтратам вакуумні колектори успішно використовуються в системах ГВП та опалення будинку. У літній період вони здатні повністю задовольнити потреби в гарячій воді, а в зимовий час за рахунок сонячної енергії можна заощадити на опаленні до 40%.

Переваги:

— ККД до 95%

— стабільна ефективність при температурах нижче -30оС

Недоліки:

— висока вартість

— зниження ККД під час сильних снігопадів

Сонячні колектори для опалення будинку та теплиці – відмінна енергозберігаюча альтернатива при вирішенні питання автономного теплопостачання на дачній ділянці. І, що важливо, екологічна, так що — вибір за вами!