Шукаємо ідеальний утеплювач для стін дачного будинку

Здрастуйте, дорогі наші дачники і дачницы, а у нас знову на порядку денному теплоізоляційна тема. Незважаючи на те, що зима видалася не з холодних, платіжки за комуналку все одно не радують. Може, це з-за того, що енергоносії зросли в ціні, а може, й тому, що ми як і раніше обігріваємо вулицю. Адже не знаючи, як вибрати утеплювач для стін, навіть ті, хто вже вклав в ремонт, мають всі шанси і далі викидати гроші в трубу. Щоб ви не повторювали чужих помилок, читаємо наш матеріал.

Зміст:

  1. Критерії вибору
  2. Зовнішнє утеплення
  3. Внутрішнє утеплення

Критерії вибору

Коли ми щось вибираємо, то обов'язково орієнтуємося на якісь критерії, так як інтуїція і чужу думку дуже небезпечні порадники.

Коли шукаєте для стін теплоізоляційний матеріал, потрібно відразу визначити де ви його будете використовувати, всередині приміщення або з боку фасаду? Незважаючи на те, що доведеться утеплювати одну і ту ж конструкцію, пріоритетні якості в тому і іншому випадку будуть помітно відрізнятися.

Шукаємо ідеальний утеплювач для стін дачного будинку-

Ось, наприклад, часто задається питання: «Як вибрати щільність утеплювача для стін»?

Для внутрікомнатного утеплення цей пункт зовсім некритичний, так як продукт все одно буде захований за гипсокаптоном або іншим панельним матеріалом, а тому не буде піддаватися будь-якої навантаженні.

А от з зовнішнім утепленням не все так просто. Так, для вентильованих фасадів щільність також відіграє другорядну роль, але для її мокрих аналогів – вирішальну. Занадто м'яку стінку не поштукатуришь. А якщо і так, то розчин на ній довго триматися не буде. Зачепиш ненароком і відразу вм'ятина.

Ті ж хто переживає, як вибрати товщину утеплювача для стін, напевно збираються працювати всередині будинку, адже якщо відкинути опір теплопередачі (основна в плані теплоізоляції, характеристика) то кожен сантиметр займаного обсягу – це мінус корисного простору, а якщо площа приміщення і так невелика, то і міліметри йдуть в розрахунок.

Для «наружки» ж обсяг помітної ролі не грає, лише б утеплювач справлявся зі своїм завданням, а так хоч і півметра долепи, сильно двір не обворуешь.

Шукаємо ідеальний утеплювач для стін дачного будинку-

Переконали? Дивимося далі!

Отже, для зовнішнього утеплення пріоритетними будуть:

  • міцність;
  • гігроскопічність;
  • термін експлуатації.

Для внутрішнього:

  • екологічна чистота;
  • теплопровідність (від неї залежить товщина);
  • паропроникність;
  • пожежна безпека.

При цьому ми не враховуємо вартість матеріалів. Це досить суб'єктивний фактор. Для одних ціна не принципова, а в інших кожна копійка на рахунку, тут вже дивіться самі.

Ну а тепер спробуємо визначити ідеальний утеплювач для розглянутих вище варіантів.

Зовнішнє утеплення

Кращим теплоізолятором для зовнішнього утеплення по праву вважається піноскло. Цей матеріал міцний, не гидроскопичный, а що до терміну експлуатації, то він, взагалі, прослужить тисячу років. Якби не його висока вартість, піноскло б використовували в 90 випадків зі ста, а так, на жаль, цей матеріал тільки для дуже заможних людей.

Шукаємо ідеальний утеплювач для стін дачного будинку-

Більш бюджетним аналогом йому може служити пінополістирол. Так, з екологічною чистотою у нього не все в порядку, але для фасаду це не дуже критично.

Шукаємо ідеальний утеплювач для стін дачного будинку-

Єдиний випадок коли ні пінополістирол так і піноскло використовувати не можна, це коли ми маємо справу з дихаючим фасадом. Тут уже самим пріоритетним пунктом виявляється паропроникність. Саме через неї для стін вибір базальтового утеплювача цілком виправданий. Правда, вата досить влагофобный продукт, але тут вже нічого не поробиш, доведеться витратити додаткові кошти на гідроізоляцію.

Внутрішнє утеплення

Вибрати утеплювач для внутрішніх робіт виявляється більш проблемним питанням, але варіанти все одно є. Одним з таких можна вважати ековату. А що, вона пожежобезпечна, паропроникна і екологічно чиста, так і завдяки своєї мізерної теплопровідності місця в квартирі багато не займе (про те як вибрати товщину утеплювача для стін читаємо тут і тут).

Мінус — як завжди проявляється у вартості роботи і в специфіці її виконання. Без спеціально навчених людей тут не обійтися, а значить, на робочих не зекономиш.

Шукаємо ідеальний утеплювач для стін дачного будинку-

Мінеральна вата (обов'язково в плитах) поступається своєму еко-аналогу практично за всіма показниками, але і її використовувати у квартирі, тим більше що і вартість цього продукту більш приємна та й працювати з ним можна самостійно.

Ну ось і вся наука. Достатньо лише точно розставити пріоритети, а правильна (а часто і єдиний) вибір прийде сам собою.

До побачення. Ми ще обов'язково зустрінемося на інших сторінках нашого сайту.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18