Сходи для дачного будинку

Облаштовуючи дачу, власники часто не приділяють належної уваги такої важливої функціональної деталі інтер'єру, як сходи. Її конструкція може бути абсолютно різною, все залежить від уподобань і побажань господаря. Але ідеальним матеріалом сходи для дачного будинку давно вважається дерево. Добре просушена і правильно оброблена деревина мало чутлива до перепадів температур, здатна протистояти підвищенню вологості в зимовий час, органічно вписується в загальний дизайн заміського житла, дозволяє легко і швидко зводити конструкції.

Дерев'яні сходи на другий поверх для дачного будинку

Звичайно дерев'яні конструкції встановлюють при переході від першого до другого поверху (сходи в підвальні приміщення виготовляти з деревини недоцільно). Зводячи сходи, слід не тільки правильно підібрати породу дерева, але й точно дотримуватися способи його обробки (листяні і хвойні породи шліфують і розпилюють по-різному).

Сходи для дачного будинку-

Перед початком роботи визначають, який тип конструкції передбачається використовувати. Дерев'яні сходи на другий поверх можуть мати металеву основу, бути поворотними з забіжними ступенями, гвинтовими, одне - і двохмаршеві.

Сходи для дачного будинку своїми руками

Зробити найпростішу сходи для дачі під силу навіть новачкові. Починаючи роботу, креслять ескіз приміщення. Визначають, наскільки сходи добре впишеться в площа першого поверху, розраховують отвір міжкімнатного перекриття. В проекті обов'язково передбачають запас в 1 квадратний метр перед сходами і над нею у верхній частині.

Кількість ступенів визначають, склавши висоту стелі, товщину перекриття, розділивши отриманий результат на висоту ступенів. Обов'язково визначають допустимий нависання стелі. Для цього з висоти стелі віднімають зростання людини (з запасом), ділять на кількість східців, що округляють. Отримане число показує, над скількома першими ступенями може перебувати міжповерхове перекриття.

Сходи для дачного будинку-

Потім враховують ширину сходів, таку, щоб ступня повністю поміщалася на ній. Зазвичай вибирають стандартну величину (28-30 см). Ширину множать на число початкових ступенів дерев'яних сходів на другий поверх, отримане число і складає горизонтальне відстань по підлозі першого поверху від початку підйому, з якого повинен починатися отвір міжповерхового перекриття.

Загальну довжину сходів для дачного будинку знаходять по теоремі Піфагора: квадрат гіпотенузи (довжина сходів) дорівнює сумі квадратів катетів (висота і ширина сходів).

Якщо зорієнтуватися в підрахунках складно, досить приставити дерев'яну рейку туди, де буде розташовуватися сходи. Так визначається довжина сходів в цілому, кожного з її бічних несучих елементів окремо.

Після цього можна приступати до безпосереднього виготовлення конструкції. І єдине, чого залишається приділити особливу увагу – вибрати якісний матеріал і хороший інструмент, придатний для роботи з деревом.

Дата публикации: 13.09.18