Що робити, якщо на ділянці кислий грунт?

Що робити, якщо на ділянці кислий грунт?-

Кислотність ґрунту впливає на розвиток і ріст «зелених вихованців». Реакція грунту залежить від вмісту в ній алюмінію, водню, кальцію і магнію. Грунт з великим вмістом іонів водню має кислу реакцію. Реакцію ґрунту позначають латинськими літерами рН. Грунт з рН 7 вважається нейтральною. Якщо ж рН більше 7 – грунт вважається засоленої і непридатною для вирощування культурних рослин. рН 5-6 говорить про те, що ґрунти з кислою реакцією. Дуже кислі ґрунти мають рН нижче 5-6.

Умови для життя

Найкраще рослини розвиваються на нейтральною і слабокислою (рН 6-6,5) ґрунті. З кислого грунту дуже швидко вимиваються фосфор, калій і більшість мікроелементів. Більша кислотність пригнічує діяльність мікроорганізмів, що уповільнює процес переходу азоту в доступну для рослин форму. Іони водню легко розчиняють токсичні сполуки бору, марганцю, заліза. Внаслідок хімічних процесів також погіршується структура ґрунту.

Добиваємося нейтральності

Щоб зменшити кислотність ґрунту, проводять її вапнування. Вапнують грунт, якщо рН менше 6. Вапно вносять в процесі перекопування і зашпаровують на глибину 20 див. На легких кислих грунтах вносять 400 г/м2, на важких і середніх — 600 г/м2.

У коригуванні кислотності потребують не тільки сильнокислі ґрунти, але і засолені. Такі грунти також непридатні в первозданному вигляді для садівництва. Щоб знизити рН використовують гіпс, вносячи його під перекопування по 200-300 г/м2.

За допомогою в лабораторію

Щоб дізнатися кислотність грунту на ділянці, необхідно провести аналіз в лабораторних умовах. В лабораторіях визначають реакцію ґрунту та вміст у ньому необхідних рослинам речовин. Ця інформація необхідна для коригування доз добрив.

Щоб замовити аналіз грунту, необхідно правильно зібрати її зразок. Якщо на всій ділянці грунт схожий по механічних властивостях, то досить зібрати один змішаний зразок, взявши проби з різних куточків двору. Для цього викопують яму на глибину оброблюваного шару з одного вертикальною стінкою. Потім лопатою з вертикальної стінки зрізають шар грунту завтовшки 3-4 див. Таким способом беруть 5-6 проб. Грунт зсипають на поліетиленову плівку, просушують і ретельно перемішують.

Рослини, що люблять кислий грунт

Кислі грунти, як малопридатні для сільського господарства, звичайно ж, прийнято вапнувати. Але захоплені садівники і квітникарі можуть не поспішати з цією процедурою. Адже існує велика кількість рослин, які можуть нормально розвиватися тільки на кислих грунтах.

Хто з квітникарів не мріяв посадити магнолію, гортензію, вересові, рододендрони і орхідеї? А адже всі вони люблять «кисленькое»!

Також на кислих грунтах можна створити багатий ягідник. Він дозволить поласувати журавлиною, брусницею, чорницею і лохиною.

Так що сад з кислою грунтом – це не вирок, а можливість створити багатий і неповторний сад.

Дата публикации: 13.09.18