Що потрібно знати про утеплення стелі в приватному будинку

Що потрібно знати про утеплення стелі в приватному будинку-

Через деякий час у кожного з домовласників виникає бажання утеплити у своєму будинку стеля. Мало хто відає, що величезні теплові втрати відбуваються не через відрізняються своєю герметичністю склопакети і не через завчасно утеплені стіни, а саме через стелі.

Пояснити цей факт досить просто. За фізичними законами, нагріте тепле повітря піднімається вгору і через стелю йде на вулицю. Виходячи з цього, теплові втрати визначаються показником в 60 відсотків від усього одержуваного тепла, а як наслідок, більше половини енергії витрачається марно. В даному випадку рішення може бути одне — утеплення стелі.

Ще якихось півтора-два десятиліття тому горищний простір засипалась шлаком, глиною, тирсою або сухою травою. Природно, даний тип утеплення був дешевим і загальноприйнятим, хоча і мав величезну кількість всіляких недоліків.

В якості найбільш прийнятного матеріалу виступав керамзит, хоча і його характеристики поступаються за багатьма показниками сучасним матеріалам. Мінеральна вата в даний час найбільш підходящий варіант, так як працювати з нею не складно, вона чудово тримає тепло, безпечна в пожежному плані і її вартість відносно невелика.

Є два варіанти утеплення стелі в приватному будинку — всередині і зовні приміщення. Варто відзначити, що обидва варіанти досить ефективні в аспекті збереження в оселі тепла і економії енергетичних ресурсів. Основні відмінності є не тільки у використовуваних технологіях, але й у застосовуваних матеріалах, які грають головну роль.

Безліч людей знає, що всі утеплюючі матеріали умовно поділяються на дві категорії: пропускають вологу і не пропускають. Дана характеристика описує здатність матеріалу до вбирання вологи. На цій підставі паропроникливий утеплювач знаходить застосування для утеплення внутрішнього простору приміщень, а паронепроникний утеплювач використовується зовні.

Якщо виникло бажання або необхідність утеплити зсередини стеля в приватному будинку, можна зупинити свій вибір на мінеральних утеплювачі, що реалізуються в рулонному вигляді або плитами. Даний утеплювач в наш час називається «сучасної скловатою». У поєднанні з стелею з гіпсокартону даний матеріал може сформувати надійний захист на шляху тепла. Процес поділяється на такі етапи, як:

  • Виготовляється дерев'яний або металевий каркас допомогою дюбель-цвяхів і перфоратора.
  • Між профілів проклеюються плити мінерального утеплювача. В якості клею застосовується кахельна клей, здатний моментально приклеїти до стелі плити утеплювача. Уважно ознайомтеся з інструкцією. Цілком ймовірно, що буде потрібно використання парової ізоляції.
  • На фінальному етапі стелю обшивають гіпсокартонними листами. Найбільш правильно застосовувати саморізи, виготовлені із загартованої сталі, так як вони відрізняються своєю міцністю і здатні витримати значні навантаження.

Дата публикации: 13.09.18