Що потрібно для того, щоб укласти плитку на стіну


Що потрібно для того, щоб укласти плитку на стіну-


Укладка плитки на стіну у ванній кімнаті мало відрізняється від укладання плитки на підлогу, тому нам знадобляться ті ж інструменти. Клей підбираємо в залежності від матеріалу, з якого зроблена основа.

  1. Гіпсові блоки та пластини — спеціальна клеюча суміш
  2. Гіпсове і дерев'яне покриття, стара плитка – спеціальна суміш і грунтовка
  3. Ванна та інші вологі приміщення – високоміцна клеюча суміш, грунтовка, гідроізоляційний грунт і антиплесень, затирка для швів.

Які потрібні матеріали

  • Грунт наноситься валиком або пензлем.
  • Спеціальні добавки – додається в клей, підвищуючи пластичність і склеювальні здібності.
  • Шпаклівка для стін – може бути сухою або глинообразной. Може бути стартової, середньо і фінішній, вологостійкою. Вологостійка шпаклівка не скасовує застосування гідроізоляції і грунту проти грибка.
  • Затирка для швів – наноситься гумовим шпателем, служить для вирівнювання і заповнення швів.
  • Клей для плитки наноситься шпателем.

Як підготувати поверхню

Обеспыливаем і висушуємо поверхню. Потім наносимо грунтовку (перед грунтовкою при необхідності наносимо антигрибок і гідроізоляцію). Якщо основа гладка і слизька, то її необхідно обробити наждаком або болгаркою. Потім грунтуємо і наносимо фінішний шар шпаклівки і вирівнюємо до ідеально рівної поверхні.

Після того як поверхня підготовлена, приступаємо до розмітки. Відступаємо від підлоги відстань, рівну ширині плитки плюс шов, і відзначаємо рівну лінію за допомогою рівня і шнура для розмітки.

Тепер необхідно скоригувати цю лінію так, щоб верхня плитка була цілою. Для цього від верху робимо пробну кладку плитки для примірки, не саджаючи її на клей. Дуже важливо враховувати ширину шва при цьому.

Укладка плитки

Ставимо рейку під нижній ряд цілої плитки (один ряд від статі), і від неї будемо робити кладку. Наносимо кельмою клей на ділянку площею 0, 5 кв. м. Після цього вирівнюємо його зубчастим шпателем. Кладемо перший ряд уздовж рейки, не забуваючи вставляти пластикові хрестики для швів.

Виступаючу плитку вирівнюється за допомогою гумового молотка і довгого дерев'яного бруска. По мірі кладки перевіряємо, щоб плитка лягала рівно як по вертикалі, так і по горизонталі.

Обробка швів

Через добу після кладки можна наносити затірку. При бажанні можна кольорувати (затонувати) затірку під колір плитки, на тон світліше або контрастним кольором. Кожні 2 кв. м очищаємо губкою плитку від затірки. У ванній або інших вологих приміщеннях потрібно додати антигрибковий грунт.

Поради по укладанню плитки на стіну

1. Закінчуйте зовнішні кути цілими плитками (це особливо видно, коли ви робите укоси з плитки навколо вікон у ванній як на фото вгорі), а внутрішні відповідно як вийти – обрізками.

2. Для рівного відрізу використовуємо плиткоріз, а заокруглені зрізи высверливаем твердосплавним свердлом, попередньо проклеївши маляркой лінії зрізу. Потім обрізані краї обробляємо напилком.

Якщо підлога перебувати під ухилом, то під нього підганяється і ріжеться нижня плитка.

Епределиться з дизайном і видами плитки для ванної кімнати можна в цій статті.

Дата публикации: 12.09.18