Робимо просту лавку для дачі

Робимо просту лавку для дачі-

Давайте подумаємо, звідки ми беремо меблі для дачі:

  1. Веземо з дому ту, яка вже застаріла або має дрібний дефект
  2. Купуємо
  3. Робимо самі

Є ще варіант «позичити» у держави, як це роблять деякі громадяни з лавками з парків :), але ми такий варіант навіть не будемо розглядати. Отже, везти з дому мотлох, який через деякий час зламається, не практично – все одно з часом питання з меблями стане відкритим. Купувати нові меблі — це часом не по кишені, особливо якщо дача не є вашим основним місцем перебування. Залишається варіант меблі самому зробити. Думаєте складно? Не чуть, і наш сайт про дачу переконає вас у цьому, показавши приклад виготовлення лавки для дачі своїми руками.

Матеріали та етапи

Нам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  1. Брус 50*50мм – каркас
  2. Брус-рейка 75*25мм – сидіння, спинка
  3. Ножівка та лобзик (краще електролобзик)
  4. Молоток і цвяхи
Робимо просту лавку для дачі-

перший Етап — готуємо каркас. Випилюємо ніжки дві задні ніжки із бруса перерізом 50*50мм. Довжина кожної ніжки 700-800мм (дивлячись який висоти потрібна спинка, на якому рівні буде знаходитися сидіння). Передні ніжки робимо з того ж бруса, але їх довжина дорівнює приблизно половині довжини задніх ніжок. З бруса 75*25мм випилюємо заготовки для сидіння потрібної довжини.

другий Етап – складання. З'єднуємо попарно сусідні ніжки (передні, задні, передні з задніми) між собою. Бруски, якими з'єднуємо передні ніжки з задніми, будуть служити основою для прибивання сидіння. Також рекомендуємо зробити між ними зв'язок, щоб каркас був більш міцним і стійким. Зв'язок з'єднується з ніжками шкантами. Схематично зв'язок виглядає як на малюнку 1. Тепер набиваємо сидіння і спинку. Сидіння набиваємо зверху поперечно набитого бруса.

Порада:

Перед тим, як набивати сидіння, рекомендуємо відшліфувати бруси. Тому що після зборки це буде робити незручно.

Спинку ж навпаки — поперечний брус для каркаса вставляється зверху між брусів задніх ніжок. Всі з'єднання виконуємо шкантами та клеєм або саморізами. Спинку також оббиваємо таким же матеріалом, як і сидіння. При бажанні можна зробити підлокітники. З бруса для каркаса випилюємо два шматки – один довжиною рівній ширині сидіння (можна трохи менше), а другий на ваш розсуд (це висота розташування підлокітника). Їх кріпимо до лавки на шканти.

Після того, як лава зібрана, її потрібно розкрити лаком чи пофарбувати. Ось, власне кажучи, ми і зробили просту і симпатичну лавку.

Робимо просту лавку для дачі-

Артем Шанаурин

Дата публикации: 13.09.18