Ремонт м'якої покрівлі своїми руками? Легко!

Ремонт м'якої покрівлі своїми руками? Легко!-

Рулонний покрівельний матеріал не тільки зручний в роботі: його вартість набагато нижче металопрофілю і твердої черепиці, а з гідро - і шумоізоляційним якостям він анітрохи не поступається більш дорогим аналогам.

М'яка покрівля не вважається елітним варіантом облаштування даху, але ті, хто вміє рахувати гроші, по достоїнству оцінили її переваги – легкість монтажу, вогнестійкість, екологічність. Сучасні технології дозволяють економічно та якісно влаштувати покрівлю з м'якої черепиці для житлового будинку, гаража, сараїв та інших господарських споруд. Але хоча сучасний укривний матеріал відрізняється підвищеною міцністю і тривалим терміном експлуатації, це не рятує господаря від щорічного профілактичного огляду даху і за необхідності – виправлення виниклих дефектів.

Ремонт м'якої покрівлі

Перш ніж приступити до ремонту, необхідно провести обстеження даху на предмет її гідроізоляції. Тривогу викликають:

  • Численні тріщини на поверхні покриття
  • Наявність здуття, повітря під шарами м'якої покрівлі
  • Розшаровуванню укривного матеріалу на карнизних звісах, ендовах, на стиках
  • Наявність глибоких подряпин, розрізів, завданих впали гілками або антенами
  • Мох, гриби, пророслі на трухе з перепрілих листя і нанесеного вітром піску

Огляд слід проводити не рідше 2-3 разів на рік. Всі вищевказані дії виробляють влітку.

Крім моніторингу стану самої покрівлі, навесні звертають увагу на стелі приміщень, відзначаючи місця, що утворилися патьоків, кріплення захисних металевих фартухів і звісів.

Взимку оглядають місця скупчення снігу, своєчасно зчищаючи його надлишки, видаляють обледение вентиляційних труб водостоків. Тільки після всебічної діагностики приступають до планування та закупівлю матеріалів для ремонту покрівлі.

Усунення відшарувань

Способи ремонту покрівлі залежать від характеру ушкоджень. Якщо дефекти виникли за рахунок розшарування укривного матеріалу, відновлювальні роботи будуть наступними:

  • При расслаивании покриття від основи полотно розрізають паралельно коника на всю довжину дефекту. Викроюють латку такої ж довжини і шириною 25-30 див. вставляють Її всередину розрізу, промазують мастикою і щільно притискають дефектну частину старого матеріалу.
  • При ремонті м'якої покрівлі гаража нерідко стикаються з відклеюванням рулонного полотна в місцях, де воно расстилалось внапуск. Поверхню очищають від пилу, просушують, проклеюють заново матеріал.
  • При розшаруванні покриття, накладеного в декілька шарів, очищений і сухий матеріал заново проклеюють і зверху закривають латкою шириною не менше 20 см і довжиною, рівній довжині дефекту.
  • Покрівлі з бітумної черепиці схильні дефектів у формі здуття. Це – наслідок помилок, допущених при первісному укладанні покриття або результат тривалого впливу підвищеної вологості (наприклад, якщо внизу розташована ванна). Технологічне рішення в цьому випадку – розрізати пошкоджену ділянку, ретельно просушити її і після нанесення шару мастики проклеїти заново.

При виявленні численних тріщин, дешевше на всій площі повністю провести ремонт з нанесенням свіжої мастики і заміною пошкодженого полотна.

Ремонт м'якої покрівлі: ціна відповідає якості?

Обійтися своїми силами вийде лише при дрібних пошкодженнях покриття і невеликої площі самої покрівлі. У всіх інших випадках доцільно звертатися за допомогою до будівельним організаціям.

Перш ніж працівники приступлять до ремонту, вам доведеться підписати з фірмою договір. У ньому повинні бути чітко вказані терміни виконання робіт та штрафні санкції, які будуть пред'явлені до однієї з сторін, що порушила умови.

Іншими обов'язковими документами, які слід оформити до початку ремонту, є кошторис на ремонт м'якої покрівлі та акт огляду даху. В акті описуються всі виявлені дефекти, а кошторис включає в себе перелік необхідних робіт, матеріалу і устаткування, аж до розбирання старого перекриття і вирівнюючих стяжок.

Дата публикации: 13.09.18