Особливості вибору печі-кам'янки

Особливості вибору печі-кам'янки-

Потріскування полін і яскраве полум'я здатні створити особливу атмосферу в лазні. Але насолодитися комфортом від печі-кам'янки можна буде тільки за умови правильно підібраної моделі. На що ж звернути увагу при виборі дров'яної печі для лазні?

1. Конструкція.

З основних елементів печі можна відзначити топку, кожух-конвектор і кам'янку (ємність для каменів). За рахунок кожуха-конвектора зменшується інтенсивність теплового випромінювання, що знижує ймовірність отримання опіків. Ємність для каменів, як правило, розташовують над топкою. При виборі варто звернути увагу на площу зіткнення закладки зі сталевими розжареними поверхнями. Чим більше ця площа, тим краще. Варто відзначити моделі, що мають кожух, виконаний із сталевих прутів. При рівній потужності такі моделі, як правило, дорожче. А з їх переваг слід відзначити, що вони дають більш м'яке тепло і довше його тримають.

2. Теплова потужність.

Цей параметр багато в чому залежить від розмірів топки, також він багато в чому визначає ціну. Прийнято вважати, що потрібно приблизно 1 кВт потужності на кожен куб. м. парної. Нерідко в паспорті виробу даються прямі вказівки щодо обсягу, який можна нагріти за допомогою даної моделі.

3. Матеріали, з яких виготовлені кожух і топка.

Сама топка повинна бути виготовлена з легованої хромистої сталі, товщина листів при цьому не повинна бути менше 1,5 мм. Кожух найчастіше роблять з «чорної» стали, яку зверху фарбують. Якщо піч має елементи з нержавіючої сталі, то треба пам'ятати про особливому догляді за ними. Найбільш дорогими є печі, які мають облицювання з талькохлоритных або талькомагнезитных плиток.

4. Бренд.

Моделі вітчизняних (наприклад, компаній «Теплодар», «Термофор») за ціною значно нижче зарубіжних аналогів (фірм Tylo, Helo, Harvia). Але це зовсім не означає, що вони в чомусь поступаються по своїй функціональності і надійності.

5. Наявність додаткових функцій.

З таких можна відзначити присутність теплообмінника, який є у деяких моделей. До печі такої конструкції можна підключити водяний контур, що дозволить забезпечити наявність гарячої води в душовій. Також корисною опцією може бути наявність клапана для подачі гарячої води. Його присутність позбавить вас від необхідності хлюпати воду на камені.

Як бачите, критеріїв вибору дров'яної печі-кам'янки чимало. Тільки з урахуванням усіх їх можна підібрати найбільш оптимальну модель для обігріву своєї парній.

Дата публикации: 13.09.18