Насправді зовсім не важко самостійно пофарбувати стелю


Насправді зовсім не важко самостійно пофарбувати стелю-


Ми вже розповідали вам, як правильно поклеїти шпалери на стелю. Але що робити, якщо хочеться не обклеїти потік, а просто пофарбувати? І тут наш сайт приходить на допомогу своїм читачам, розповідаючи про те, як правильно пофарбувати стелю.

Технологія фарбування

Давайте спочатку приготуємо все необхідне, щоб потім не бігати, не шукати і не докуповувати в самий невідповідний момент. Отже, щоб внутрішня декоративна обробка стелі вийшла якісною і красивою, нам знадобляться:

  • Малярний валик
  • Ванночка для фарби (кюветка)
  • Кисть шириною 15-25 см
  • Тримач для валика
  • Грунтовка і фарба (витрата вказано на упаковці)
  • Захисна плівка, одяг
Насправді зовсім не важко самостійно пофарбувати стелю-

Перед тим, як приступити до роботи, правильно підготувати стелю і зробити оцінку стану поверхні. Якщо він старий і має тріщини, їх проклеюють тонкої малярською стрічкою і шпаклюють фінішною шпаклівкою. Бажано також заздалегідь прибрати всі нерівності стелі, різкі перепади, так як вони згодом будуть видні. Від того наскільки добре ви підготуєте поверхню, буде залежати і якість фарбування:

Насправді зовсім не важко самостійно пофарбувати стелю-
  • Стелю новий і рівний – протерти від пилу, прогрунтувати, почекати поки ґрунтовка висохне і можна приступати до фарбування.
  • Стеля пофарбована глянсовою фарбою – вимити покриття миючим засобом, після чого дрібним наждаком або шліф — сіткою 80 збити глянець. Оброблену поверхню протерти вологою ганчіркою або губкою.
  • Якщо стеля забруднений плямами, які не вимиваються, то їх можна зафарбувати підкладкою. Наступний шар фарби можна наносити не раніше ніж через 24 години.
  • Старий пофарбований стелю – якщо фарба на стелі місцями потріскалася і відшаровується, її необхідно видалити. Старе покриття можна зняти шпателем, а шматки, які міцно схопилися з основою, можна зачисть великим наждаком до практично рівній поверхні.

Тепер ми можемо приступити безпосередньо до фарбування. Якщо ви ніколи цим не займалися, то краще вам обзавестися помічником, який робив це хоча б один раз (природно, робив вдало).

Насправді зовсім не важко самостійно пофарбувати стелю-

Якщо у вас абсолютно рівна стеля, то можна використовувати будь-яку фарбу. Але якщо він має нерівності, то краще віддайте перевагу матовому, так як глянець може розкрити всі недоліки. Для хорошого результату потрібно вибрати відповідний валик. Валики відрізняються по довжині ворсу – довгий, середній, бувають ще велюрові валики. Останній вид бере мало фарби і вам доведеться постійно занурювати його у фарбу. Тому віддайте перевагу довгому або середнім ворсом. Ну, все, з приготуваннями покінчено, можна приступати до головного.

Насправді зовсім не важко самостійно пофарбувати стелю-

Як пофарбувати?

Фарбувати потрібно починати від вікна поздовжніми лініями. Потім валик у фарбу і розкачуємо його в ванночці, позбавляючись від зайвої фарби. В першу чергу, необхідно фарбувати стики стелі і стін – прокатайте їх валиком. Тепер легкими рухами проведіть спочатку уздовж стелі, а після — поперек. Цим ви рівномірно розподіліть і раскатаете фарбу.

Після кожного прокрашенного ділянки відходьте убік і подивіться на нього під різними кутами – світло від вікна вкаже на всі просвіти, зайву фарбу та інші дефекти. Всі просвіти або жирні місця необхідно усувати (фарбувати або розгортати відповідно) до висихання фарби.

Фарбувати потрібно в два шари. Коли з першим шаром покінчено, почекайте, поки він висохне. Час висихання, як правило, виробник фарби вказує на упаковці. В іншому випадку перший шар, якщо він ще не просох, може почати відшаровуватися і прилипати до валику. Другий шар необхідно катати в напрямку протилежному першому – це допоможе уникнути просвітів і забезпечить ідеальне фарбування поверхні.

Дата публикации: 13.09.18