Кухня хай-тек: секрети краси

Здрастуйте, наші шановні читачі і читачки. Всі ви, а особливо домогосподарки, хотіли б мати у своєму домі кухню майбутнього. От тільки де ж її взяти у реаліях сьогоднішнього часу, і що можуть сказати з цього приводу дизайнери, справжні майстри інтер'єрного мистецтва?

Як ви, напевно, вже здогадалися, темою нашої сьогоднішньої розмови буде кухня в стилі хай-тек. Фотографії, описи і просто цікаві висновки ви обов'язково знайдете в цьому огляді. Читаємо, буде цікаво.

Кухня хай-тек: секрети краси-

Зміст:

  1. Історія стилю та його особливості
  2. Мінімалізм
  3. Компактність
  4. Монохромність
  5. Штучні матеріали
  6. Зонированый світло
  7. Аксесуари

Історія стилю та його особливості

Люди завжди цінували твори мистецтва: красиві картини, реалістичні скульптури, чіпляють за душу музику, але знайшлися й ті, хто почав захоплюватися досягненнями науково-технічного прогресу. Адже як може не заворожувати практичне втілення інженерної думки?

Чіткість одержуваних ліній, лаконічність форм, сувора функціональність, без найменшої ознаки обтяжливого декору?

Дуже скоро знайшлися охочі перенести цю красу і світ архітектурних споруд, а як логічне продовження сюжетної лінії та в площину інтер'єрного мистецтва.

Кухня хай-тек: секрети краси-

По стопах таких безперечних геніїв, як: Густав Ейфель, Річард Роджерс і Ренцо Піано пішли інші, не менш талановиті дизайнери і архітектори.

Їх інтер'єри відрізнялися високою функціональністю і красою, нейтральною колірною палітрою і несподівано теплими акцентами, ну і, звичайно ж, масою індустріальних мотивів у стилі капітанської рубки космічного корабля.

Будь-яка електронна техніка тут не ховається за багатими різьбленими фасадами або панелями стіновий обробки, а підкреслено виставляється напоказ, виступаючи при цьому також і елементом декору!

Але чому ж тоді так привабливий дизайн кухні саме в стилі хай-тек, адже в цій ніші він обійшов навіть гипертрендовый лофт?

  • Ну, по-перше, своєю універсальністю. Цей стиль легко адаптувати як для скромної хрущовки, так і для квартири-студії, де «камбуз» є лише частиною величезної вітальні.
  • По-друге, чистотою і акуратністю. Так. Хто то може сказати що хай-тек – це стиль для педантів, але ж на кухні і не повинно бути безладу.
  • І нарешті, по-третє, своєю просторістю і функціональністю. Важко згадати ще один інтер'єр, де так яскраво проявлялися ці якості.

Ну а тепер подивимося, за рахунок чого це досягається і якими прийомами користуються дизайнери, щоб отримати необхідний ефект.

Новорічне

Строгі лінії, лаконічні форми, практично повна відсутність декору — всі ці ознаки властиві сучасного мінімалізму характери і для хай-тека. Саме ця строгість і обмеженість в деталях дозволяють отримати максимум свободи навіть на невеликому просторі.

Зверніть також увагу на високу функціональність кожного задіяного сантиметри.

Кухня хай-тек: секрети краси-

Наприклад, на цьому прикладі, дизайнер поєднав браную стійку з обіднім столом.

Кухня хай-тек: секрети краси-

А на цьому їдальня і зовсім була винесена на балкон, а за відсутністю зайвого простору був задіяний і підвіконня. До речі, вийшло досить цікаво.

Ну і ще одна фото з даної теми.

Кухня хай-тек: секрети краси-

Як бачите, завдяки аскетичності вдалося помістити весь кухонний мінімум на крихітному ділянці, та ще й місце залишилося.

Компактність

Але яким би не був скупим набір використовуваних в інтер'єрі елементів, якою б чудовою функціональністю не володіла кожна його деталь, але неможливо звільнити простір без компактності самого дизайну.

Кухня хай-тек: секрети краси-Кухня хай-тек: секрети краси-

Круто, да? Весь світ на одній стіні. Вбудована техніка, висувний стіл і все без яких-небудь щілин. Тут навіть якщо захочеш, особливо не намусоришь. А адже чистота є однією з головних фішок хай-теківського камбуза.

тобто, даний прийом допомагає в реалізації одразу двох пунктів, а тому не втрачає компактність своєї актуальності і на студійному просторі. Тільки там цілісна меблева стінка допомагає навіть зонувати простір.

Кухня хай-тек: секрети краси-

Інакше, цю функцію бере на себе острівець або барна стійка.

Кухня хай-тек: секрети краси-Кухня хай-тек: секрети краси-

Монохромність

Не обкрадають кухню і використовувана в хай-теке палітра тонів. Як правило, це різноманітні відтінки білого, чорного і сірого відтінку, хоча нерідко можна зустріти там і меблі кольору капучіно або яскраві червоні фасади.

Все-таки не можна забувати, що це динамічний індустріальний стиль. Так, він не сприймає «циганщини». Але нічого страшного не відбудеться, якщо в комбінації з нейтральним металіком виступить, наприклад, глянсовий синій або червоний колір.

Кухня хай-тек: секрети краси-Кухня хай-тек: секрети краси-

до Речі, зверніть увагу на другий малюнок. Ця кутова кухня дещо відрізняється від раніше розглянутих, правда? Тут немає економічності, строгості ліній... але це також хай-тек. Коли простір дозволяє, можна дозволити собі пригадати, що попередником цього стилю був гнучкий модерн.

Штучні матеріали

Допомагають дотримуватись чистоти і використовувані в інтер'єрі матеріали. Звичайно, в їх переліку ви не зустрінете улюбленого дерева або дорогого, але пористого мармуру. Тільки глянсовий пластик, хромований метал, скло і керамограніт.

Навіть кахельна плитка для хай-тека рідкість. І то, якщо вона використовується, то тільки великоформатна або ж, навпаки, дрібна, мозаїчна, словом, нестандартна.

Кухня хай-тек: секрети краси-

Правда є у неї ще одна особливість. Як правило, облицювання фартуха хай-тек завжди йде в одному кольорі з меблями. Звичайно, в будь-якому правилі є свої винятки, але якщо в дизайні ви новачок, цієї догми слід дотримуватися.

Зонированый світло

Найважливішим або навіть, можна сказати, визначальним елементом високотехнологічного дизайну є світло. Це і величезні, панорамні вікна (бажано, але для кухні не обов'язково), і, звичайно, ж, різнопланове штучне освітлення: вбудовані світильники, каскади найпростіших люстр і навіть трекові системи.

Крім того, що ці освітлювальні прилади підсвічують весь обсяг кімнати, а це безсумнівно збільшує у візуальному сприйнятті її обсяг, так вони ще відмінно зонують простір і є чи не єдиним елементом декору, підкреслюючи простоту і індустріальну складову стилю.

Втім, судіть самі.

Кухня хай-тек: секрети краси-Кухня хай-тек: секрети краси-

Саме на прикладі кухні, хай-тек з легкістю доводить одну непорушну істину: «Багато світла не буває».

Аксесуари

На початку статті ми згадували, що даний стиль в принципі не потребує декорі, але це не зовсім так. Точніше було б сказати, йому чужий масивний, традиційний декор.

А от різноманітні металеві і скляні кулі, чорно-білі фотографії або навіть ув'язнені в тонкі металеві рами картини в хай-тек більш ніж доречні, але в дуже обмежених кількостях.

Кухня хай-тек: секрети краси-Кухня хай-тек: секрети краси-Кухня хай-тек: секрети краси-

Як бачите, один два елемента, не більше.

У цілому кухня в стилі хай-тек, відмінно підійде молодим, енергійним людям, які не втомлюються від міської суєти, звикли кожен день занурюватися в динамічну глибину ділового життя і життя своє не мислять без креативних нововведень індустріального прогресу. Якщо ви з них, хай-тек – це ваш вибір.

На цьому ми прощаємося з вами. До побачення і до зустрічей на сторінках сайту про дачу.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18