Колодязь або свердловина: що вибрати для дачі?

Комфортне життя на дачі важко собі уявити без наявності води. Тому питання про водопостачання на дачній ділянці в першу чергу турбує всіх садівників. Що ж вибрати — колодязь або свердловину?

Рішення цієї проблеми залежить, насамперед, від розташування водоносних горизонтів на місці вашого присадибної ділянки.

Колодязь або свердловина: що вибрати для дачі?-

Грунтові води – це найбільш близький до поверхні горизонт, який наповнює колодязі і піщані свердловини. Подібні джерела води – найпоширеніші для скромних ділянок, де вода потрібна тільки для поливу.

Буріння артезіанських свердловин «на вапняк» відбувається при більш глибокому заляганні води, що застосовується для ґрунтовних ділянок і великих будинків, з постійним проживанням. Та й задоволення це — не з дешевих.

Колодязь

Якщо на вашій ділянці вода знаходиться досить близько до поверхні землі (не більше 40 метрів), і ваша основна діяльність на дачі відбувається тільки в період «весна-осінь» — вибирайте колодязь. Його слід розташовувати в найвищій точці вашого ділянки.

Колодязь або свердловина: що вибрати для дачі?-

Для того щоб паводки і дощі не забруднювали воду в колодязі необхідно зробити водотривкий «замок». Навколо колодязя роблять траншею, шириною 1,5 м, глибиною 1 м, і заповнюють її щільно утрамбованою глиною. Зверху споруджують вимощення, облицьовану тротуарною плиткою.

До недоліків колодязя можна віднести невелику продуктивність води, то є великий будинок зі зручностями і просторий ділянку з насадженнями для поливу таке джерело не потягне.

До того ж, в нинішніх екологічних умовах колодязь дозволяє отримувати якість води придатне лише для технічних цілей.

Свердловина «на пісок»

Так називають свердловини, які забирають воду з водоносних піщаних шарів, власне з тих же горизонтів, що і колодязі. Основою даної споруди є сталева збірна труба — обсадна колона, по якій вода, за допомогою заглибного насоса, через фільтр грубої очистки подається нагору.

Виведену на поверхню обсадну колону щільно закривають заглушкою, від неї вже роблять розведення труб по ділянці і для подачі води в будинок.

Продуктивність піщаної свердловини від 0,6 до 1,5 куб. метрів води на годину.

Так само, як і біля колодязів, недоліком свердловини «на пісок» є можливе замулювання води при неправильному догляді і нерегулярному використанні джерела.

Колодязь або свердловина: що вибрати для дачі?-

Артезіанська свердловина

Цей солідний джерело води з продуктивністю до 3 куб. метрів води на годину здатний забезпечити живлющою вологою не тільки величезний будинок з усіма зручностями, але так само всі присадибне господарство з басейном і фонтанами. Якщо порівнювати з колодязем, то така кількість води він теж здатний дати, тільки за цілий день.

Для тих, хто мешкає на дачі цілий рік – це найкращий варіант водного джерела. Безперебійна служба таких свердловин в десятки разів перевищує термін експлуатації вищезазначених колодязя і піщаної свердловини, так і якість артезіанської води помітно відрізняється від колодязної.

Облаштування артезіанської свердловини, в цілях її цілорічного використання, завершують спорудженням підземного кесона. Цей залізобетонний бункер потрібен для всесезонного обслуговування обладнання в свердловині. На глибині півтора метрів від нього прокладається трубопровід для подачі води в будинок та по ділянці.

Таким чином, визначившись з цілями і реальними можливостями, як своїми, так і вашої ділянки, вибирайте той джерело, який забезпечить ваші потреби у воді. Адже власна свердловина на садовій ділянці – це зручність і незалежність, яку заслуговує кожен трудівник-садівник.

Дата публикации: 13.09.18