Камін в заміському будинку

Камін в заміському будинку-

Камін в заміському будинку – це не просто засіб обігріву приміщення, але і спосіб створення неповторної атмосфери і затишку. Хто з нас не мріяв провести вечір біля розпаленого каміна з келихом вина в руці і в обіймах коханої людини? Мабуть, це класика для романтичних побачень в заміському будинку. Та й для любителів пофілософствувати камін – це відмінне рішення.

Адже всім відомо, що нескінченно можна дивитися на 3 речі: як хтось працює, як горить вогонь і біжить вода. Спостереження за танцем полум'я заспокоює, дозволяє знайти всередині себе гармонію і зібратися з думками. Так що камін по можливості повинен бути в кожному інтер'єрі заміського будинку!

Розрізняють два види камінів – із закритою топкою і відкритою.

Закриті каміни набагато безпечніше і забезпечують більшу тепловіддачу. Вони вбудовуються в стіну, що дозволяє ще й заощадити площу приміщення. Топити їх можна як вугіллям, так і дровами. Топка в таких камінах закривається дверцятами, що в свою чергу дозволяє знизити ризик виникнення пожежі.

Відкриті каміни забезпечують меншу тепловіддачу, топити їх можна винятково твердим паливом і при топці такого каміна, слід забезпечити постійне провітрювання. Справа в тому, що при відкритому горінні спалюється велика кількість кисню, а при нестачі кисню людині може стати погано.

Якщо Ви остаточно вирішили поставити в будинку справжній камін, пам'ятайте кілька правил:

1. Необхідно подбати про міцності підлоги. Вага каміна в підсумку може перевищувати 700 кг.

2. Встановлювати камін потрібно у великій кімнаті, щоб при його тривалому горінні кімната не перегрівалася.

3. При каміні з відкритим полум'ям потрібен безперервний приплив свіжого повітря, але не протяг.

4. Предмети меблів повинні знаходитися на відстані від каміна приблизно 80 см, щоб вилетіла іскра не заподіяла їм шкоди.

5. Підлогу перед каміном обов'язково повинен бути зроблений з вогнетривкого матеріалу – кераміки, каменю або ін.

Завдяки розвитку технологій, сьогодні зовсім не обов'язково руйнувати стіни, щоб зробити камін в заміському будинку. Виробники пропонують величезну кількість електричних камінів, деякі не поступаються за створюваної атмосфері живого полум'я. Завдяки електрокаміну Ви можете не боятися виникнення пожежі або задимлення кімнати. Але істотний недолік такого каміна – невисокий ККД у порівнянні з російською піччю або справжнім каміном.

Читайте також:

Каганець своїми руками