Інструмент для саду: що обов'язково знадобиться на дачі

Інструмент для саду: що обов'язково знадобиться на дачі-

Всі ми працювали на дачі хто із задоволенням, хто без. Але кожен, хто хоч раз працював на дачі, пам'ятає, як завжди не вистачало чого-небудь під рукою – то потрібна лійка, граблі загубилися, то лопату неможливо відшукати.

Наш сайт про дачу хотів би запропонувати Вам перелік інструментів для саду, які Вам обов'язково знадобляться і зроблять роботу простіше.

Що необхідно мати на дачі

При роботі в саду вам знадобляться наступні інструменти

1. Секатор

Секатор служить для підстригання кущів і не товстих гілок молодих дерев. Для цього підійде звичайний секатор.

Є ще посилений секатор для товстих гілок, але для цього підійде ножівка – так дешевше і швидше.

До вибору секатора варто підходити ретельно, адже інструмент повинен зручно лежати в руці і мати хороші рівні кромки лез, щоб зріз був рівним і не завдав шкоди дереву.

Більш докладно про вибір інструменти для обрізки саду можна почитати тут.

2. Ножівка для саду

Відмінність її від звичайної ножівки в тому, що вона робить більш акуратний і рівний зріз, не травмуючи при цьому дерево. Вона призначена для ще живих гілок, в той час як звичайною пилкою рекомендується пиляти тільки сухі гілки.

Інструмент для саду: що обов'язково знадобиться на дачі-


3. Граблі

Бувають двох видів – з грубими зубами і з гнучкими. Грубі потрібні для того, щоб розпушувати землю, «скородить», розбивати грудки сухої землі.

  • Граблі з гнучкими зубами потрібні для прибирання листя, скошеної трави, паперового сміття.
  • Граблі з грубими зубами можуть бути з довгою або короткою ручкою.

Добре б мати обидва варіанти.

4. Лопата

Лопати бувають кілька видів – штикова, совкова, подборная. Штикова лопата буває округла і прямокутна. Округла штикова лопата використовується на твердих грунтах. А лопату прямокутної форми застосовують при роботах на пухко і м'якій землі або піску. До таких лопат висувають наступні вимоги

  1. Гостра кромка
  2. Міцний матеріал (нержавіюча сталь, титан)
  3. зручна і гладка рукоятка. Якщо на рукоятці лопати є щербини або нерівності, то ви можете швидко заробити мозолі або поранити руки.

Лопати з нержавійки не варто використовувати на дуже твердих породах грунту, так як вони гнуться. У той час як лопати з титану міцніше, рідше доводиться точити, істотно менший ризик корозії, і практично відсутня налипання грунту.

5. Вила

Вила потрібні для того, щоб перекопувати землю біля стовбурів дерев та кущів. Лопатою можна пошкодити коріння, розташовані близько від поверхні грунту. А вила дозволяють зробити перекопування більш щадною.

6. Обприскувач

Він потрібен для того, щоб захистити ваш сад від шкідників. Вони бувають різного обсягу. Для великого саду оптимально 10 літрів. Однак для маленького саду з декількох дерев підійде дешевий варіант 2-3 літра.

При виборі обприскувача зверніть увагу на матеріал, з якого зроблені бачок (щоб міг витримати контакт з хімікатами) шланг (еластичність і міцність).

Які ще інструменти для саду можна купити

Серед предметів не першої необхідності можна назвати бензопилу, газонокосарку, культиватор, косу, мотоблок.

Бензопила може здорово виручити вас, якщо у вас великий старий садок, який постійно потребує обрізання або навіть видалення дерев. Те, що можна зробити за допомогою цього інструменту за годину, за допомогою звичайної пилки не вдасться і за день. Я вже не кажу про те, скільки вам доведеться витратити сил, орудуючи ножівкою.

Про види газонокосарок ми докладно писали в цій статті.

Культиватор – річ потрібна тільки якщо є зайві гроші і велику ділянку землі. Він застосовується для підготовки ґрунту під посів.

Бувають звичайні культиватори та мотокультиватори, электрокультиваторы. Звичайні культиватори мають вигляд причепа і чіпляються до трактора або мотоблоку.

Мотокультиватори нагадують газонокосарку, мають довгу ручку, на кінці якої знаходяться вертикально розташовані лопаті-леза. Цей вид підходить для розпушування грунту.

Коса. Думаємо, всі знають, для чого потрібна коса. Це не настільки необхідний інвентар для саду, але він суттєво полегшить ваші садові будні. При ударі по лезу коси вона має видавати чистий звук.

насправді набір необхідних інструментів для саду можете визначити тільки ви самі. Нехай Ваш сад буде плідними і квітучим!

Дата публикации: 13.09.18