Готуємося до зими: ефективно утеплюємо горище в приватному будинку

Здрастуйте, наші шановні читачі. За вікном ще не мороз, але і сонечко своїм теплом особливо не балує. Все йде до того що скоро по вулицях закрутять сніжинки, а це означає, що доведеться розщедрюватися на опалення свого житла, а тим, хто не знає, як правильно утеплити горище в приватному будинку, доведеться платити і за обігрів вулиці, адже саме туди «втече» весь тепле повітря якщо не вжити термінових заходів.

Звичайно, з цієї теми вже багато написано і переписано, дані «розумні» поради і рекомендації, але таке відчуття що пишуть їх не для звичайних людей, а як мінімум наукових співробітників. Ми виправимо ситуацію і пояснимо все простим і зрозумілим мовою.

Зміст:

  1. Керамзит
  2. Мінеральна вата
  3. Пінополіуритан
  4. Пінополістирол

Для початку розберемося навіщо теплоізоляція горища, взагалі, потрібна, адже там, за винятком деяких гризунів, ніхто не живе?

Воно-то так, але згадаємо шкільний курс фізики (давно це було, да?), тепле повітря легше холодного, а значить, піднімається вгору і гріє там саме горищне перекриття, звідти тепло йде через покрівлю, а в результаті пальник в котлі цілодобово включена на повну потужність.

Але якщо теплоізолювати хоча б стелю, то подібних витоків можна і уникнути.

Тепер спробуємо розібратися, як це можна зробити.

Керамзит

Якщо у вас на дачі залізобетонні перекриття цілком логічно буде утеплитися керамзитом. Це екологічно чистий, у всіх відносинах безпечний продукт.

Єдиний його недолік – це чималий питома вага, але для залізобетону тридцятисантиметровий высыпка такого утеплювача все одно дрібниця.

Є, звичайно, в такому утепленні і свої секрети. Так, якщо просто насипати шар керамзиту особливого результату не буде.

Вільна циркуляція повітря між його гранулами зведе нанівець всі ваші зусилля, а тому такий утеплювач просто зобов'язаний бути прикритий щитами ну або хоча б присипаний піском.

Готуємося до зими: ефективно утеплюємо горище в приватному будинку-

Мінеральна вата

Але не у всіх на дачі перекриття з бетону, більшість будиночків має в якості несучих елементів звичайні балки, для яких кожен зайвий кілограм навантаження, не те щоб центнер або тонна. Тут краще застосувати в якості утеплювача мінеральну вату.

Покрокова інструкція роботи з таким утеплювачем наступна:

Для початку розкачайте по горищу паробар'єр, ретельно огинаючи їм всі несучі балки і інші дерев'яні елементи. Утеплювач з ними контактувати не має.

Потім наріжте потрібної ширини мати (щоб як раз містилися між сволоками) і укрийте ними междубалочное простір.

Товщина шару повинна становити не менше десяти сантиметрів, але краще орієнтуватися на 15-20 см, все-таки утеплення горища справа відповідальна.

Готуємося до зими: ефективно утеплюємо горище в приватному будинку-

Зверху все це необхідно вкрити гідробарєром, а потім, щоб можна було ходити, і дошками або яким-небудь щитовим матеріалом. В цілому, схему пирога можна подивитися на наступному фото:

Готуємося до зими: ефективно утеплюємо горище в приватному будинку-

Деякі умільці в бажанні утеплитися недорого замість мінвати застосовують сухі тирса, які задарма можна набрати на найближчій пилорамі, але тут слід враховувати, що шар такого утеплювача знадобиться як мінімум в два рази більше.

В такій же пропорції збільшиться ризик виникнення пожежі. Плюс матеріал повинен бути максимально сухим, а це додаткові клопоти, не досушишь — створиш розсадник для грибка.

Все-таки слід визнати, що безкоштовне утеплення вимагає не аби якого досвіду і вміння і ось так просто, прочитавши друкований матеріал, виконувати таку роботу своїми руками не рекомендується. З покупними продуктами працювати в рази простіше.

Готуємося до зими: ефективно утеплюємо горище в приватному будинку-

Пінополіуритан

Будівельники цей матеріал ще скорочено називають ППУ. В даний час утеплення чого-небудь пінополіуретаном досить модна процедура, хоч і не дуже дешева. Головна «замануха» полягає в тому, що вам взагалі нічого не треба буде робити.

Хлопці приїдуть зі своїм обладнанням і за кілька годин задують ППУ не тільки горищне перекриття, але якщо ви звернетеся, і покрівлю. При цьому ви отримаєте надійний, екологічно чистий продукт, який за своїми теплоізоляційними показниками випередить навіть супертеплый пінополістирол.

На жаль, пенополиуританщики – люди досить примхливі, і найняти їх на невеликий обсяг, та ще й по сезону, практично нереально, та й за свої послуги вони беруть, м'яко кажучи, чимало, а тому цей вид утеплення лише для заможних дачників.

Готуємося до зими: ефективно утеплюємо горище в приватному будинку-

Пінополістирол

А от чим би ми дійсно не радили утеплювати дерев'яні перекриття так це пінопластом. Це в усіх відношеннях прекрасний теплоізолятор абсолютно не придатний для роботи з натуральним деревом. Причина проста – він паронепроникний.

Дивіться що виходить. Теплий, а головне, вологе повітря піднімається до стелі, проходить через паропроніцаємую перешкоду і впирається прямо в пінополістирол.

Далі шлях закритий, частина вологи осідає там у вигляді конденсату, частина вбирається деревиною, але в будь-якому випадку створюється просто ідеальні умови для розвитку грибка.

Винятком є лише той випадок, коли для перекриття ви вибрали штучно просушений пиломатеріал, як не дивно, але такі дошки та балки набагато менше вбирають вологу, а значить, краще захищені від гниття.

Готуємося до зими: ефективно утеплюємо горище в приватному будинку-

Якщо вам пощастило, і ви свого часу не поскупилися на добре висушену деревину, то просто забийте пінопластовими плитами простір між балками і закрийте все це настилом. Ніякі гидробарьеры вам не знадобляться, пінополістирол не боїться вологи.

Готуємося до зими: ефективно утеплюємо горище в приватному будинку-

Як бачите, підготуватися до морозів не так вже й складно, потрібно тільки бажання ну і, звичайно ж, трохи грошей, які, втім, відіб'ються максимум за два сезони.
На цьому ми прощаємося з вами. Теплої вам зими і до зустрічі на сторінках нашого блогу.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18