Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола

Здрастуйте, наші шановні читачі, любителі весняної прохолоди і затишних зелених куточків. Дача. Це слово вже саме по собі розташовує до спокійної і романтичній атмосфері. Чарівні заходи сонця, тихий, ледь чутний шепіт листя і м'який світло далеких зірок, який падає на землю під акомпанемент самотнього цвіркуна. Що і говорити – казка. А хочете відтворити подібну і на своїй ділянці? Тоді читаємо наш огляд, тема якого звучить, як: «Пергола своїми руками, покрокова інструкція фото і опису».

Заінтриговані? Не знаєте, чим ця, на вигляд, елементарна конструкція може допомогти на шляху до «нірвані», а може бути, взагалі, вперше чуєте це слово? Тоді, залишаємося з нами, і ви обов'язково дізнаєтеся багато чого цікавого.

Зміст

  1. Що таке пергола та її види
  2. Покрокова інструкція
Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Що таке пергола та її види

Якщо читати буквально, то пергола з латини перекладається як «навіс», «прибудова» ось тільки замість стінових і покрівельних матеріалів тут виступають гілки троянд, кручених паничів або винограду. Спочатку подібні споруди створювали на півдні континенту для підтримки виноградної лози, а вже пізніше з'явилася ідея облаштовувати у створеній тіні зони відпочинку.

Сьогодні конструкції, як і цільове призначення пергол, завдяки старанням дизайнерів зі всього світу кілька урізноманітнювалися і підлягають чіткої класифікації.

Так, якщо дивитися по матеріалу, то існують

  • Дерев'яні
  • Кам'яні
  • Металеві
  • І Пластикові пергола

А, також, споруди з комбінації цих матеріалів.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

За цільовим призначенням ж їх можна поділити на:

Тентові

Такі спочатку створюються, щоб захистити від сонячних променів ту або іншу функціональну зону. Наприклад, дитячий майданчик або басейн.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Козиркові

Це ті перголи які прилаштовуються до будинків, щоб захистити вікна від надлишку сонячного світла, створюючи, таким чином, в кімнатах комфортний мікроклімат.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Автонавіси

В окрему категорію слід виділити живі навіси для машин, ні краще будь-яких інших захищають автомобілі від перегріву. Та й град, зустрівши на своєму шляху густе листя, не заподіє кузову ніякого збитку.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Альтанки

Дуже красиво і естетично виглядає перголла як альтанки. Мало того, на сьогоднішній день понад 50% подібних конструкцій якраз і будуються для облаштування зони відпочинку. І це логічно. Адже не створиш краще атмосфери, ніж та, що «живе» серед живої листя.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Огороджені

Це перголи – ширми. Вони можуть виступати в якості огорож, декорувати хвіртку або ж елементарно приховувати від сторонніх очей в саду господарські будівлі, або якісь інші непривабливі елементи.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Тунельні

Класичні перголи дуже схожі на зелені тунелі і виготовляються уздовж садових доріжок. В більшості мають в своїй конструкції безліч повторюваних арок, що піднімає в пам'яті привабливу атмосферу середньовіччя.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Скамеечные

Ну і останній вид, найбільш мініатюрних пергол – це скамеечные преголы. Вони виготовляються таких розмірів, щоб в акурат створити тінь над однією лавою. Ні для яких столиків, тумб, і декорацій там місця знайтися вже не має.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Саме таку елементарну конструкцію спробуємо виготовити і ми.

Покрокова інструкція

Хотілося б з пафосом сказати, що красиву перголу можна змайструвати буквально з підручних матеріалів, але це не зовсім так. Подібні споруди заворожують як раз логічністю ліній і правильністю геометричних форм. Хаос чого попало, це не про перголі. А тому доведеться розоритися хоча б на обрізний пиломатеріал. У нашому випадку це буду пропущені через рейсмус дошки і рейки, але почнемо ми не з них.

Першими в списку будуть металеві башмаки. Справа в тому, що лавки, як правило, встановлюють вже готових, покритих твердим покриттям майданчиках і бурити там дірки під опори небажано.

Подивіться на наступний креслення.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Як бачите, нічого складного. В якості опорної площадки виступає квадрат пятимиллиметровой стали 150×150 мм. А з трьохміліметрової прокату виготовляється прямокутна гільза з внутрішнім перетином 65×65 мм. Будь-який хоч трохи знайомий зі зварювальним апаратом умілець змайструє таку за 20 хвилин.

А тому, навіть з урахуванням того що черевиків нам знадобиться чотири, вам не загрожує вапна на їх виготовлення цілий день.

Далі візьміть струганий брус перетином 65×65 мм і випиляєте з нього два відрізки довжиною 1520 мм.

Обидва торця в них запиліть під 45°, а також, згідно наступної схеми, виріжте на довгій прямокутної межі три паза глибиною в півтора сантиметра, шириною 50 мм.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Але це не все. Переверніть заготовку меншою гранню вгору і выдолбите там два двосантиметрових поглиблення перетином 35×20 мм, роблячи це таким чином, щоб від однієї стінки до паза залишався простір в 32 мм, а від іншої 13. Подробиці на схемі.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Тепер нам знадобляться три дошки перетином 120×50 мм і довжиною 2600 мм Расчертите їх за наступною «викройки»...

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

... і отсеките зайве за допомогою електролобзика і стамески. Слідкуйте за тим, щоб всі три деталі були ідентичні.

Маючи всі деталі на руках, не складно буде зібрати ось таку рамку.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Зберіть конструкцію на шурупи, не забувши попередньо змастити всі стикувальний вузли столярним клеєм. Далі радимо пройтися по отриманої деталі шкіркою, після установки на ній решетування це буде зробити набагато складніше.

до Речі, для виготовлення останньої знадобляться рейки перетином 35×20 мм і довжиною 1770 мм. вони Встановлюються з кроком 200мм, якщо рахувати від осьових ліній. Ну, або можна орієнтуватися на цифру в 165 мм Саме таку відстань повинна дотримуватися між сусідніми їх гранями рейок.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

І так, оскільки їх товщина не значна, щоб не розколоти матеріал в планках необхідно засвердлити отвори під саморізи. Так, за часом вийде трохи довше, але зате обійдетеся без косяків.

Розкрийте отриману «дах» перголи лаком і відкладіть в сторону. Найближчим часом вона вам не знадобиться.

Настала пора виготовити стійки. Як оних виступить чотири бруса перерізом 65×65 мм і завдовжки 1925 мм. Добре відшліфуйте заготовки і за допомогою фрези і дрилі виготовте за наступною схемою дві пари повністю дзеркальних елементів.

Як і у випадку з обв'язкою «даху» поглиблення повинні бути зміщені від центру бруса до однієї з граней.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Ще вам доведеться заготовити шістнадцять рейок перетином 20×35 мм і довжиною 565 мм і дві пари такого ж перерізу довжиною в 1788 мм. Всі ці (як і попередні) деталі підлягають ретельній поліровці.

І знову згадаємо про металі.

Дістаньте раніше заготовлені черевики і встановіть їх навколо вашої лавки з ось такою схемою.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Лавочка, повинна опинитися в центрі прямокутника. І так, якщо майданчик не має твердого покриття, під головами доведеться забетонувати фундамент. Правда в цьому випадку можна буде обійтися без анкерів, заклавши в основу заставні планки і вже до них приварювати гнізда під стійки.

Останні збираються попарно. Два дзеркальних елемента плюс перемички з 565-тій рейки.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Як ви могли помітити, підрахувавши всі лінійні розміри, перемички не повинні входити в свої пази до упору, за кожним з торців повинно залишитися близько п'яти міліметрів вільного простору.

А на цьому етапі вже можна прикрутити до стійок дах. Не найскладніше завдання, але і про акуратності забувати не варто. Забудете дотримати розміри і вся робота нанівець.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Якщо все зробите, як треба, не складе праці та монтаж вертикальних рейок.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Ще на етапі виготовлення «даху» ми вирізали в обв'язці пази. Так ось, вони саме для них. Але крім того рейки необхідно пов'язати між собою саморізами, попередньо засверлив під шутупы отвори дрилем.

Ну і нарешті, останній, декоративний елемент – дуги.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Їх можна вигнути по заздалегідь виготовленим шаблоном з розпареної рейки перетином 20×35 мм або, що простіше, випиляти лобзиком з відповідною по товщині дошки. Ніякої значної навантаженні дані елементи піддаватися не будуть, а тому можна обійтися і без складнощів.

Прикрутіть дуги на свої місця саморізами і переходьте до лакофарбових робіт.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Тут вже хто на що здатний. Одні вважають за краще працювати по-старому пензликом, інші заливають дерево з фарбопульта, треті взагалі не визнають нічого, крім валика. Обирай — не хочу.

Але в результаті у вас повинна вийти ось така чудова пергола.

Дошки+рейки+виноград= шикарна пергола-

Висадіть навколо неї плетисті троянди і місце для романтичного побачення готово.

Цікаво, а який живий навіс вийшов у вас? Чекаємо на ваші фотографії.

А на цьому ми прощаємося з вами. До побачення і до зустрічей на сторінках сайту про дачу.

Василь Молька

Дата публикации: 12.09.18