Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно

Здрастуйте, наші шановні читачі. Ось вже і жовтень добігає кінця. Потрібно поспішити доробити на дачі ремонт, щоб не затягнути його до Нового року. І найважливішим питанням у цій справі буде правильна обробка перекриттів.

З одного боку, вона повинна бути красивою, а з іншого не бояться морозів, адже ви ж не хочете при нинішніх цінах опалювати ще й дачний будиночок? І відразу ж замислюєшся про штучних матеріалах, таких як ПВХ. Ось тільки резонно монтувати пластикові панелі на стелю? З цим питанням ми і спробуємо розібратися.

Зміст:

  1. Що таке ПВХ панелі
  2. Установка ПВХ стелі своїми руками
  3. Відео: Монтаж пластикових панелей на стелю
  4. Фотогалерея
Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

Що таке ПВХ панелі

Для початку познайомимося з даним матеріалом.

ПВХ панелі — це набірної рейковий матеріал виготовлений з полівінілхлориду і розроблений для обробки стінових і стельових площин. Виробники постачають на ринок вироби товщиною від 5 до 12 міліметрів і шириною від десяти сантиметрів до півметра.

Що до довжини, то на склади відпускається шестиметровий товар, який там ріжуть на смуги, найчастіше, три метри. Хоча, при бажанні, вам ніхто не заборонить придбати цілу панель, а потім розкрийте її на свій розсуд. Особливо це має сенс, якщо вам необхідні двометрові відрізки.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

до Речі, за формою розрізняють:

  • Пластикову вагонку
  • Безшовні панелі
  • Прямокутні панелі

Для обробки стель застосовують перших два види, виділяючи прямокутні панелі виключно як стіновий матеріал.

Переваги і недоліки ПВХ панелей

Як і будь-який інший сучасний оздоблювальний матеріал ПВХ панелі має як незаперечні переваги, так і кидаються в очі недоліки. Почнемо з перших.

ПВХ панелі не бояться морозів

Одна з найпривабливіших особливостей пластикового матеріалу — це його морозостійкість. ПВХ в рівній мірі можна застосовувати як у нерегулярно опалювальних приміщеннях, так і в теплих котеджах. Правда, чим нижче градус, тим тендітніші пластик, але всередині порожнього будинку та ще й на стелі йому мало що загрожує.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

ПВХ панелі гидроустойчивы

А ось це якість у всю експлуатується при обробці стель у ванній і на кухні. Тут альтернативи пластиковим панелям важко навіть придумати. Алюмінієві рейки занадто дороги, натяжний полотно вибаглива у догляді, а звичайний гіпсокартон, яким би вологостійким він не був все одно залишиться гідрофобним гіпсом. Інша справа пластик. Його хоч в басейні замачивай, на властивості матеріалу це аж ніяк не позначиться.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

ПВХ панелі не бояться грибка

Цвіль – це бич сучасних будівельних матеріалів. Вона проникає у саму структуру виробу і руйнує навіть, здавалося б, вічний бетон. А ось з ПВХ панелями нічого зробити не може. Максимум – це паразитує на їх поверхні. І щоб позбудеться це напасті досить просто організувати вологе прибирання.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

Тільки не поспішайте радіти і тягнути з клінінгом. Утворившись на биоустойчивом стелі, цвіль легко може перекинутися на не настільки захищені стіни, а звідти її видряпати буде не так просто.

Широка колірна гамма ПВХ панелей

чи Можна назвати в наш час цей факт серйозною перевагою? Напевно, так. В рамках жорстокої ринкової конкуренції виробники ПВХ панелей були змушені максимально урізноманітнити колірний асортимент своєї конструкції, створюючи панелі не тільки у всіх тонах видимого спектру, але і наносячи на них цікаві малюнки і текстури. Так, нескладно знайти пластикові рейки під дерево або навіть мармур.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

Дешевизна ПВХ панелей

Ще один важливий чинник на користь пластику — це його дешевизна. Притому як на покупці, так і в роботі. Монтаж стелі з панелей ПВХ ніколи не був занадто дорогим заходом, тим більше що зробити його реально і власними силами, без покупки дорогого електроінструменту. До речі, ось вам і ще один плюс.

Невимогливість до чорновим перекриттях

Для тих, хто купив старенький будинок, з кривими стелями, знову-таки, можна порадити пластикові панелі. ПВХ матеріал монтується по дерев'яному або металевому каркасу, так що дуже мало залежить від виду перекриттів. А якщо ви боїтеся, що після усадки у вас розійдуться шви, то вибирайте пластикову вагонку, з нею взагалі не буде видно ніяких дефектів.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

Добрі маскувальні можливості

Під ПВХ панелями реально приховати не тільки стару проводку або врізні світильники, але і виступаючі інженерні елементи такі, наприклад, як труби або опорні балки. У будинках, виготовлених за старим проектам таких радощів було хоч відбавляй, так і сьогодні деякі горе-проектувальники ними грішать.

Як бачите, причин обшити звід саме панелями ПВХ не так вже й мало. Але є і вагомі аргументи цього і не робити, а тому додамо в нашу кашу трохи дьогтю.

Екологічно небезпечні

Основною проблемою пластику є його екологічна не бездоганність. Все-таки це синтетика і від цього нікуди не втечеш. Інертний при кімнатній температурі пластик вже при +40 °C починає смітити отруйними сполуками. Як ви розумієте, влітку, та ще й під стелею +40 – це не межа. А якщо справа відбувається на кухні біля плити?

Сумнівні в плані якості

Не слід обманюватися, яка рибка така й юшка. Бюджетний матеріал за визначенням не може бути якісним, інакше дорогі аналоги не витримали б з ним конкуренції. Пластик можна поділити на той, що стерпної якості і, просто, жахливого.

Не рідкі були випадки, коли обмиваючи успішно виконаний монтаж шампанським, вдавалося пошкодити звід вилетіла пробкою і тут же починати роботу заново.

Боїться вогню

А ще пластик пожежонебезпечний. І біда тут не тільки в тому, що він підтримує горіння, що само по собі неприємно, а в тому їдкому, отруйному диму, що на час горіння виділяється. З такою стелею впору запасатися протигазами.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

Як бачите, недоліків не так вуж багато, але вони досить вагомі і тільки вам вирішувати, чи готові ви ними знехтувати чи ні. Якщо готові, читаємо далі.

Установка ПВХ стелі своїми руками

Отже, про всіх булочками і «какахах» пластикового стелі ми вас поінформували, залишилося тільки розповісти, як саме кріпити панелі ПВХ до стелі. Справа ця нескладна, так що впораються навіть офісні працівники, далекі від пилки і молотка.

Amat Victoria Curam, перемога любить підготовку. Цей знаменитий вислів справедливо і для облаштування рейкових стель. Перед тим як приступити до монтажу, потрібно звільнити приміщення. Очистити перекриття від відколів. При необхідності розшити шви і відремонтувати аварійні ділянки. Ну і, звичайно ж, пройтися по площині антисептиками. Ми вже говорили, що для самого пластику грибок не страшний, але для всього іншого згубний. А атмосфера між ПВХ і перекриттях як раз і сприяє його розвитку.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

На наступному етапі розмітка. Незважаючи на всю простоту технології без олівця і рулетки вам все одно не обійтися. Необхідно проміряти найнижчу точку перекриттів і, відступивши від неї 7-8 см, відбити по периметру кімнати горизонталь. Добре якщо для такої справи у вас знайдеться лазерний нівелір, інакше доведеться по-старому працювати з водяним рівнем.

Далі треба вирішити, як зробити під пластик оберешетку. Якщо перепади висот невеликі можна з дерева. Якщо ні, доведеться брати металеві підвіси і профілю. Але в будь-якому разі ідея буде одна і та ж.

Спочатку, згідно розмітки, по периметру кімнати прибиваємо направляючий профіль. Це може бути звичайна UD-шка або дерев'яна рейка. Не настільки важливо. Головне щоб його нижня грань лежала горизонтальній площині.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

Далі опорні профілю. Якщо залізо, то це буде CD-профіль, інакше доведеться знову чаклувати з дерев'яним брусом. Вони кріпляться до стелі з кроком в 60-70 см. Для монтажу можна використовувати або пэобразный підвіс або довгий дюбель.

Останній варіант застосовують при роботі з деревом. Тоді, щоб надати жорсткості каркасу, між рейкою і перекриттями забивають клини. Саме вони допомагають виставити все профілю правильно, в одному рівні.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

Коли каркас готовий, обходимо кімнату пластикової направляючої. Багато хто, не знаючи як її кріпити, використовують меблевий степлер. В корені неправильний підхід. Те, що годиться для стін, не завжди підходить для склепіння. Правильно монтувати пластикові стельові елементи на саморізи з широкими напівкруглими голівками. На будівельному сленгу «осами».

Якщо і з цим завданням впоралися, набирайте сам стеля. Для цього відміряйте рулеткою необхідну довжину пластику, отминусуйте від отриманого значення півтора сантиметра і перенесіть на панель. Різати можна як полотном по металу або лобзиком, так і звичайним канцелярським ножем. Другий варіант, звичайно, сокирний, але цілком прийнятний.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

Тепер заправте рейку в направляючі профілю, «папка» до стіни і прихопіть монтажну планку саморізами до опорних профілів. Для зручності роботи користуйтеся нешироким шпателем.

Аналогічним чином поступите і з наступним елементом. Тільки «папку» не вставляйте в направляючий профіль, його вже недостать, а в замкову щілину попередньої рейки. І так до переможного кінця. З останньої панеллю доведеться правда неабияк повозитися, використовуючи крім широкого шпателя все багатство народної лексики, але ми віримо, що все у вас вийде.

Відео:Монтаж пластикових панелей на стелю

Ну, ось і все, що стосується облаштування такого стелі.

Красиві стелі пластиковими панелями

Якщо перед тим як приступити до роботи ви хочете побачити, як це може виглядати, відвідайте нашу фотогалерею.

Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-Чи можна монтувати пластикові панелі на стелю і як це робити правильно-

А поки що до побачення і до зустрічей на сторінках сайту про дачу.

Василь Молка

Дата публикации: 13.09.18