Будівництво теплиці своїми руками

Спорудження теплиці - не просте завдання. У данній статті йдеться про те, на що треба звернути увагу, про що слід подумати перед будівлею теплиці і які важливі рішення необхідно прийняти для успішного будівництва.


теплиця своїми руками

Вибір розташування теплиці

1) Вибирайте південну сторону (південний схил горбистій території). Теплиці необхідна достатня кількість сонячних променів. Всі інші споруди повинні знаходитися з північного боку від теплиці. Одним з поширених видів теплиць є прибудова до спорудження. Вибирайте південну стіну споруди.

2) Віддайте перевагу ранковому сонцю перед вечірнім. Безумовно, найкраще, якщо сонце обігріває теплицю цілий день, ранкові ж промені сприяють швидшому росту рослин. Якщо поблизу теплиці знаходяться дерева і кущі, постарайтеся розташувати теплицю так, щоб вони не відкидали тінь на тепличні рослини до самого вечора.

3) Зверніть увагу на те, як сонце буде обігрівати вашу теплицю взимку. Взимку сонце сходить над горизонтом під більш низьким, ніж влітку, кутом, тому дерева, будинки і різні споруди, яка є перешкодою влітку, можуть створити проблеми взимку. Не розміщуйте теплицю поблизу вічнозелених рослин. Листяні дерева, скинувши листя, не будуть відкидати тіні взимку, вічнозелені ж рослини зажадають (заберуть) більше сонячного світла.

4) Вибирайте розташування, має доступ до електроенергії. Більшість теплиць для підтримки оптимального температурного режиму потребують додаткового теплі і вентиляції. Якщо ваша теплиця прибудована до будинку, ви зможете протягнути електрику з дому. Для окремо стоїть теплиці, можливо, буде потрібно проведення електрики від високовольтних проводів.

5) Вибирайте добре дренированную грунт. Вам буде необхідно відводити зайву дощову воду. Якщо розташування теплиці не рівно, вам знадобитися підтримує дренаж. Можливо, вам знадобитися ємність для збору дощової води, що стікає з країв теплиці.
Заощадження води і електроенергії знизить витрати по експлуатації теплиці.

Вибір конструкціі теплиці

1) Визначтеся з розмірами. Не залежно від того, вирішили ви купити комплект для побудови теплиці, або будете все виготовляти самостійно, вам необхідно провести ретельні виміри. Чим більшого розміру ваша теплиця, тим більше коштів вам знадобитися для її будівництва і обігріву. Найбільш популярні теплиці розміром 2.4 * 1.8 м.

2) Теплиця - прибудова. Якщо ви вирішили побудувати теплицю у вигляді прибудови до споруди, краще виготовити просту опорну конструкцію, ніж використовувати що залишилася стіну в якості опори. Якщо споруда зроблено з цегли, воно допоможе підтримувати постійну температуру. Таку теплицю легко виготовити самостійно. Для міцності використовують металеві стрижні, дерев'яні бруси, рідше сама будівля, до якого прилаштовується теплиця.

3) Куполообразная теплиця. Каркас для такої теплиці виготовляється зі сталі або труб ПВХ. У таких теплицях мало простору зверху в порівнянні з прямокутними. Теплиця може бути побудована за невеликі кошти, однак, чим дешевше матеріали, тим менше міцної, швидше за все, буде теплиця.

4) Теплиця з жорстким каркасом. Для такої теплиці потрібен фундамент. Найкраще придбати креслення теплиці або найняти професійних будівельників. Жорсткий каркас, опори та балки, або А-подібний каркас необхідно встановити на жорстку основу.
Щоб звести велику теплицю вам знадобитися допомога друзів або найнятих робітників.

Вибір покриття для теплиці

1) Поліетиленова плівка. Вона пропускає світло подібно склу, легка і недорога. Поліетиленову плівку необхідно міняти кожні 1-2 роки. Іноді її необхідно мити. Вона не утримує тепло так само добре, як скло, але цілком придатна для тепліц- прибудов, куполоподібних і невеликих каркасних теплиць.

2) Стільниковий полікарбонат. Листи полікарбонату можуть згинатися за формою каркаса, це енергозберігаючий матеріал (до 30%), так як має стільниковий (двошарову) структуру. Він пропускає 80% світлових променів.

3) Поліестер. Якщо ви будуєте теплицю з жорстким каркасом, ви можете істотно заощадити, вибравши поліестер замість скла. Вибирайте прозорий поліестер. Гумову окантовку поліестеру необхідно міняти кожні 10-15 років. Придбайте високоякісний поліестер. Поліестер низького класу погано пропускає світло.

4) Скло. Це найпривабливіший матеріал для побудови теплиці, яка буде прикрашати вашу ділянку. Скло - крихкий матеріал, а відновлення його обходиться дорого. У теплиці зі скла повинен бути фундамент і жорсткий каркас. Загартоване скло краще звичайного. Теплицю зі скла складно встановлювати. За вибором підстави і каркаса, здатного витримати конструкцію великої ваги, краще звернутися до будівельних компаній також завжи можливо теплицы купить.

Спорудження каркаса теплиці

1) Використовуйте мотузку для розмітки майданчика під опори. Вбийте кілочки в землю.

2) Зміцніть сталевими стрижнями. Якщо ви будуєте тепліцу- прибудову або куполоподібну, каркас необхідно зміцнити сталевими стрижнями і ПВХ.

Забивайте стрижні через кожні 1.2 м. Залиште стрижні виступаючими на 120 см.
Прикріпіть секції каркаса з ПВХ до встановлених стержнів. Натягніть плівку на каркас і прикріпіть її до балок знизу.

3) Насипте рівний шар гравію на землю, після того як в неї вбиті опори. Дрібний, пухкий гравій послужить свого роду дренажем для теплиці. Якщо вашої теплиці необхідна підстава, запросіть будівельників для заливки бетоном до того, як буде встановлено каркас.

4) Обробіть дерев'яні деталі перед використанням.

Необроблене дерево навряд чи прослужить більше трьох років. Уважно вибирайте метод обробки дерева. Деякі технології використовують неорганічні хімічні речовини, непридатні для вирощування споживаються рослин. Використовуйте металеві опори замість дерев'яних там, де це можливо.

5) Щільно прикріпіть покриття до каркаса. Можна просто закріпити плівку болтами.

Чим дорожче покриття, таке як скло, поліестер або стільниковий полікарбонат, тим ретельніше слід його прикріплювати біля основи і до каркасу.

Контроль температури в теплиці

1) Встановіть вентилятори по кутах і уздовж теплиці. У зимові місяці вентилятори повинні працювати майже безперервно для того, щоб тепло розподілялося рівномірно.

2) Зробіть віддушини на даху теплиці. Розташуйте їх у вершин опор. Вуглекислий газ не повинен накопичуватися в теплиці. Віддушини повинні бути регульовані, щоб відкривати їх більш широко в літні місяці.

3) Встановіть електричний нагрівач. Тепла від сонця може бути недостатньо, і тоді резервний теплонагреватель не буде зайвим.

Можна використовувати масляний або дров'яної нагрівач, в цьому випадку необхідно забезпечити вихід продуктів згоряння назовні і ретельно стежити за якістю повітря в теплиці.
Виберіть варіант обігріву, дозволений у вашій місцевості.

4) Встановіть припливно витяжну систему обігріву, якщо у вас скляна теплиця. Встановивши в теплиці систему контролю температури, ви зможете виростити практично будь-які рослини.

Найміть електрика і будівельника для установки системи.
У зимовий час, швидше за все, знадобиться регулярне підтримування вентиляції та обігріву.

5) Встановіть термометри або термостати. Добре встановити кілька термометрів на випадок поломки одного з них.

Розмістіть термометри на різних рівнях, щоб визначати температуру у всьому просторі теплиці.
Встановіть термометри в теплиці і в будинку для того, щоб уважно стежити за температурою в зимові місяці.

Додаткові організаційні моменти

1) Вивчіть умови, в яких добре ростуть посаджені вами рослини. Чим більш чутливо рослина до змін температури, тим менше можливостей для вирощування інших рослин разом з ним.

Для того, щоб уберегти рослини від замерзання, ідеальної тимчасової теплицею буде кліматрон. Тропічну температуру для рослин дозволить створити оранжерея. Виберіть температуру і строго дотримуйтеся її. Неможливо створити різні температурні зони в одному і тому ж просторі теплиці.

2) Переконайтеся в постійному водопостачанні теплиці. Ідеально, якщо ви можете забезпечити полив з шланга і у вас є постійний запас води в цистернах.

3) Сконструюйте у вашій теплиці підвісні клумби. Використовуйте для них гратчасті підставки, щоб вода легко просочувалася в гравій.

Для того, щоб не виникли ергономічні проблеми, якщо можливо, продумайте конструкцію клумб при проектуванні теплиці. Не залежно від того, запросіть ви професійних будівельників, або зупиніться на так званому «бюджетному» варіанті, реалізація ваших планів не зіткнеться з великими перешкодами, якщо ви заздалегідь продумає деталі.

Сподіваємося, що ваша теплиця порадує вас рясними врожаями і стане прикрасою вашого ділянки, вашою гордістю.

Дата публикации: 15.03.19