Будинок з газобетону: чим і як обштукатурити фасад

Здравствуйте, шановні читачі. Жителі мегаполісів і мешканці провінційних глибинок. Власники розкішних особняків і ті, хто тільки оформив документи на власний шматочок нашої батьківщини. Всіх вас об'єднує наш блог ну і, звичайно ж, дача, а також ті проблеми з якими можна зіткнутися.

Ось, наприклад, сьогоднішній огляд буде цікавий тим, у кого на ділянці вже киплять будівельні роботи, ну або вони інтенсивно до них готується. Адже вже через кілька рядків ми розповімо, ніж штукатурити газобетон зовні. Відповімо на запитання: чи Потрібно взагалі це робити? І які існують альтернативні варіанти?

Зміст

  1. Потрібно штукатурити газобетонні стіни
  2. Ніж штукатурити газобетон
  3. Як правильно штукатурити будинок з газобетон

Потрібно штукатурити газобетонні стіни

Будинок з газобетону: чим і як обштукатурити фасад-

Перше питання, який повинен виникнути у нашого читача, так це про доцільність самих штукатурних робіт. У мережі можна знайти безліч прикладів, де будинки з автоклавного газосилікату стоять без будь-якої зовнішньої обробки вже не один десяток років і нічого, не руйнуються.

До таких можна сміливо віднести Санкт-Петербурзькі «кораблі» шестисотої серії або висотки серії 137 ГБ. І ті, і інші подовгу стояли без малярних робіт і на це звертають увагу сучасні піарщики.

Ось тільки вони забувають уточнювати, що там використовувався високоміцний конструкційний матеріал з щільністю вище 1000 кг/м3. Будинок з такого газобетону дійсно потребує хіба що в косметичній обробці, а так йому нічого небезпечного не загрожує.

Інша справа сучасні пористі «цеглини» щільністю 500-600 кг/м3, вбираючи, як губка воду і дають усадку не тільки після її випаровування, але і в процесі карбонации, перетворення міститься в блоках вапна крейда. У таких пори потрібно ретельно запечаывать штукатурним розчином інакше стіни мають всі шанси перетворитися на труху ще до свого першого ювілею

Ніж штукатурити газобетон

Тепер, розібравшись, треба обробляти газобетон, подивимося який штукатуркою це потрібно робити.

Не будемо ходити навколо і скажемо відразу, що найчастіше для цих цілей використовують Хенкелевскую суміш Ceresit СТ 24 на цементній основі.

Будинок з газобетону: чим і як обштукатурити фасад-

Вона спочатку розроблялася для нанесення в якості вирівнюючого шару з комірчастим бетонів як зовні, так і всередині будинку і володіє всіма необхідними для цього технічними показниками. Але Церезіт в цьому сенсі не унікальний, подібні продукти є практично у всіх великих виробників будівельних сумішей. У Ветонита це «weber.stuk cement», у Кнауфа «кнауф-унтерпутц», у Крельселя «putzmörtel 560». Можна легко перелічити ще з добрий десяток таких брендів, ось тільки навіщо? Всі ці суміші при різному авторитет виробника і різною ціною все одно будуть володіти двома основними характеристиками.

  • Водовідштовхувальним ефектом
  • І хорошою паро проникністю

Без першого газобетон буде мокнути, без другого штукатурку відірве перший же мороз.

Чому? — Запитаєте ви.

насправді все дуже просто. Волога при негативних температурах навколишнього середовища завжди рухається у напрямку з будинку на вулицю. Так от, подолавши всю товщу стіни, вона впреться в паронепроникний шар штукатурного розчину і почне під ним накопичуватися і замерзати.

Як результат краплі води, перетворившись на лід, збільшаться в обсязі, розламають пори газосилікаті і відірвуть створене перешкоду, попутно знищивши і сам блок.

Будинок з газобетону: чим і як обштукатурити фасад-

З цих же причин забороняється використовувати фасадну шпаклівку або фарбу на акриловій основі. Цей полімер також не відрізняється хорошими паропропускающими здібностями, а тому обов'язково створить для «удирающей» вологи згубний перешкоду.

Правда, якщо судити з відгуків власників неправильно забарвлених будинків, в цьому випадку газобетон таки залишається цілим, злетить тільки сама акрилова оздоблення. А недбайливий дачник, знову змушений буде витратити по весні свої гроші, нерви і час, додаючи до оздоблювальних, ще й демонтажні роботи.

Ось такі бувають приховані проблеми.

Але як же в такому випадку готують стіни під плитку? — Виникає логічне запитання. Адже остання також непроникна для пари. А вдома з керамогранитными і фіброцементними фасадами, здавалося б, всупереч усім законам фізики стоять на вулицях, притому не перший рік, і абсолютно не бояться морозу.

Але насправді тут немає ніякого чарівництва. Як правило, невдалий спостерігач навіть не підозрює, що має справу з так званими вентильованими фасадами, де грубо оштукатурена газобетонна стінка закривається спеціальними оздоблювальними панелями, але між ними і несучою конструкцією завжди залишається невелика пароотводящее простір.

Будинок з газобетону: чим і як обштукатурити фасад-

Але є і другий вихід для любителів кахлю, але він більш «варварський» і вбиває левову частку переваг газосилікату, зате дозволяє облицьовувати зовнішню стіну кахлем. І полягає він у повній пароізоляції приміщень зсередини.

Якщо «захистити» газобетонні стіни від вологи ще і інтер'єрної обробкою, то їй в бетоні взятися просто нізвідки, а значить і плитку морозом не відірве. От тільки в такому випадку набагато раціональніше в якості стінового матеріалу брати вже більш дешевий, але спочатку паронепроникний пінобетон. Ефект вийде той же, а на кишеню дешевше.

Як правильно штукатурити будинок з газобетон

Пояснивши, чого не слід робити, логічним було б розповісти і про те, як саме слід організовувати штукатурний корж для газобетону. В принципі, в цьому немає нічого складного, потрібно просто дотримуватися просте правило.

Паропроникність стіни за напрямом до фасаду повинна тільки збільшуватися.

тобто послідовність робіт буде виглядати наступним чином:

Спочатку за допомогою кисті, ну в крайньому випадку валика, робоча поверхня насичується паропроницаемой грунтовкою, на приклад церезитовской СТ 16. Тільки не потрібно користуватися в цій справі фарбопультом. Грунтовкою потрібно саме наситити стіновий матеріал, а не напилити її на нього.

Будинок з газобетону: чим і як обштукатурити фасад-

Потім йде шар паропроницаемой, краще всього мінеральної штукатурки. Де самим звичним рішенням буде змести СТ 24 від все тієї ж фірми Хенкель, ну або будь-якого іншого її аналога. Тут, чесно кажучи, досить важко схалтурити і при бажанні можна підібрати навіть продукцію від вітчизняних виробників.

Наноситься він завжди в два етапи.

Перший шар, армована сітка, яка вбереже фасад від мікротріщин і накривка.

Будинок з газобетону: чим і як обштукатурити фасад-

Отримана поверхня знову грунтується і вже на неї наноситься фінішний декоративний шар паропроницаемой шпаклівки. Можна навіть всім відомий «короїд»

І на фініші практично готова стіна розкривається в два шари фасадною фарбою на силікатній основі. Якщо звернутися до вже не раз згаданої нами торгової марки Ceresit, то це буде CT 54, не подобається запитайте у продавця консультанта аналоги, він обов'язково вам що-небудь підбере по вашому бюджету.

Ну, ось і все, штукатурний пиріг готовий.

Будинок з газобетону: чим і як обштукатурити фасад-

Головне, щоб на всьому етапі, від внутрішньої до зовнішньої обробки не знайшлося жодного пароізолятора, інакше всі ваші зусилля будуть марними. До речі, таким нерідко виступає фасадний утеплювач з пінополістиролу.

Несумісний, прямо скажемо з газобетоном продукт. Взагалі, як доводять експерти, стінка з сорока сантиметрового Ytong-а у нас, в Підмосков'ї не вимагає ніякого додаткового утеплення, але якщо вам вже так хочеться організувати мокрий фасад, використовуйте в якості теплоізолятора мінеральну вату базальтову.

Вона ні в якому ослучае не зіпсує ваш стіновий пиріг і не буде заважати природному газообміну. На це ми прощаємося з вами. До побачення і до швидких зустрічей на сторінці сайту про дачу.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18