Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу

Здрастуйте, наші шановні читачі.

Коли-те в Європі був популярний ампір, був період розквіту модерністів, а от сьогодні вже доживає свій вік гіпер популярний ще вчора мінімалізм. Але хто править балом, коли старий стиль вже вийшов з моди, а новий ще не сформувався?

Звичайно ж, еклектика. Адже саме так прийнято називати творчий пошук, повернення до старим історичним стилям і намагання асимілювати їх у новій трендової середовищі. Так от сьогодні якраз починає відроджуватися один з таких стильових гібридів.

Зустрічайте: Дизайн інтер'єру в стилі арт-деко. Фотографії, описи і наші висновки, як завжди ви знайдете в тексті огляду.

Зміст:

  1. Арт-деко – бенкет під час чуми
  2. Арт-деко сьогодні
Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-

Арт-деко – бенкет під час чуми

Той недовгий проміжок мирного часу, що тривав між Першою і Другою світовими війнами відомий в історії як «Велика депресія». Розруха в Європі і жахливий за своєю стрімкістю спад економіки США. Безробіття, злидні, все нові і нові банкрутства.

Більше всього на світі в такі моменти людям хочеться відволіктися, відчути легкість і фінансову свободу, створити в своєму будинку світ розкоші і вседозволеності.

Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-

Ось так і виник один з найдорожчих стилів інтер'єру, арт-деко. Спочатку в його основу лягли відразу два давно сформованих і вже непопулярних у той час стилів. Модерну і неокласики.

Не дивлячись на те, що по своїй суті ці напрямки вважаються діаметрально протилежними, загальні деталі у них все ж є.

  • По-перше, і той і інший стиль вимагає для реалізації величезного простору.
  • А по-друге, вони обидва тяжіють до дорогих природних матеріалів, предметів розкоші творів мистецтва й антикваріату.

Словом, дизайн в будь-якому випадку буде виглядати розкішно і, особливо, на тлі економічної кризи.

Арт-деко сьогодні

Але то справа була сто років тому. Криза, врешті-решт, закінчився і про арт-деко все благополучно забули, але сьогодні в нашій країні знову не все стабільно в плані економіки і люди знову почали мріяти про своєму маленькому, але розкішному світі. Правда, цього разу стилю довелося пристосовуватися під сучасні реалії.

Етнічні елементи

Ми пам'ятаємо, що спочатку в арт-деко змішалися всього два стильових напрямки, сьогодні ж еклектика захопила набагато більше дизайнів і в першу чергу це стосується екзотичних етичних стилів.

Подивіться фото цій вітальні

Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-

Багатство і неординарність їй надають саме подарунки з країни фараонів.

Сонячна символіка

Відмінною фішкою стилю також є присутня в ньому сонячна символіка. Якщо для такої місця не знайшлося, дизайнери намагаються відобразити хоча б сонячні промені. А ось так це може реалізовуватися на практиці.

Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-

Клавіші

Також популярним елементом оздоблення служать і клавіші піаніно. Все-таки недарма арт-деко ще називають джазовим модерном

Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-

Контраст форм

А ще в цьому стилі строгість і лаконічність переплітається з хитромудрою витіюватістю. Створюючи при цьому дивовижні контрасти. Так, на тлі оригінальної обробки може стояти звична оку класична меблі.

Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-

Чіткість ліній

Скільки б деталей не вміщав у собі джазовий інтер'єр, всі лінії їх завжди будуть чітко промальовані. Кожна дрібниця тут повинна бути добре видна і підкреслювати розмах і художній смак власника будинку.

Взяти хоча б ось цю спальню:

Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-

Тут навіть текстильний візерунок не губиться на тлі інтер'єру, а служить обов'язковим компонентом загальної картини.

Твори мистецтва

Не обходиться арт-деко і без творів мистецтва. Барельєфи, статуї, старовинні вази ну і, звичайно ж, укладені в красиві рамки картини. Все це надає ремонту дорожнечу і витонченості.

Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-
Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-

Автомобілі і авіація

А ще через весь інтер'єр червоною лінією може проглядатися автомобільна або авіапромислова тема.

Згадаймо двадцяті роки минулого століття. Тоді це була екзотика. Ну, а взагалі, загнати арт-деко під які-небудь закони і стандарти неможливо. Як і будь-яка інша екліптика, цей дизайн має досить розмиті стильові риси, які можуть як завгодно змінюватися за бажанням створює інтер'єр художника. Головне щоб на виході все вийшло багато, яскраво і красиво.

А щоб ви дійсно змогли зрозуміти, що це таке «Арт-деко», ми пропонуємо заглянути в нашу фотогалерею і помилуватися кращими зразками інтер'єрів в цьому стилі.

Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-Арт-деко – останній розкішний стиль нашого часу-

Ну і наостанок, хотілося б сказати, що арт-деко належить до тих сучасним стилям, що самі виглядають як цілісний твір мистецтва, і в створенні яких без професійного дизайнера ніяк не обійтися.

На цьому ми прощаємося з вами. До побачення і до зустрічей на сторінках сайту «Все про дачу».

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18