2 способу виготовлення каміна в приватному будинку

Люди здавна прагнули до вогню, несли його в своє житло. Він захищав в холод, надавав затишок приміщенню, давав можливість готувати їжу. Поклонялися вогню, його боялися, його любили, він став символом сімейного вогнища. З часом людина змогла приручити вогонь і внести його в свій будинок у вигляді каміна. Сайт про дачу розповість вам, як зробити камін своїми руками і принести в свій будинок тепло і затишок.

Зробити камін самому зовсім не так вже й складно, як може здатися на перший погляд. Це навіть легше, ніж викласти піч для дачі.

Отже, давайте почнемо наш творчий процес. Найважливіше, як і в будь-якій справі, правильно все спланувати.

Головне – продумати габарити топки для вогнища. Якщо він буде дуже великим, то не буде достатньо гріти, а якщо занадто малим, то буде чадити.

Рекомендовані пропорції висоти до ширини становлять 2:3, а глибина повинна бути в два рази більше висоти, або теж 2:3.

Також слід враховувати, що площа топки повинна відноситься до площі кімнати в співвідношенні від 1:50 до 1:70. Не менш важливо правильно підібрати діаметр димоходу – він має бути мінімум в 10 разів меншим площі топки.

Пропонуємо вам кілька варіантів того, як зробити камін своїми руками. Ось найбільш простий спосіб:

Спосіб перший: Цегла

Цей спосіб може обійтися трохи дорожче і займе більше часу. Виконуємо кладку, як наведено на рисунку, демонструє порядовку:

2 способу виготовлення каміна в приватному будинку-


Для того щоб ваш камін краще віддавав тепло, внутрішню кладку можна виконати під кутом звуження бічних стінок спрямовується зовні всередину. Коли з кладкою буде покінчено, приступаємо до декорування. Це можуть бути плитки пісковика або черепашника – все, що вам підкаже ваша фантазія. Єдине, що вас може обмежити, це реакція матеріалу на тепло.

Спосіб другий: Гіпсокартон

Іншим варіантом будівництва каміна є використання гіпсокартону – це недорого і менш трудомістким. Для цього спочатку робимо остов (каркас) майбутньої конструкції. Його можна виконати з оцинкованих профілів. Нарізаємо відрізки потрібної нам довжини і скріплюємо їх спеціальними монтажними саморізами, іменовані блішками.

Порада: Традиційно склалося, що камін повинен мати правильну форму, щоб гармоніювати з навколишньою обстановкою.

Після того, як каркас виготовлений, встановлений і укріплений, можна приступити до обшиванию гіпсокартоном, хоча краще всього взяти МФП (магнезитофибровая плита) – цей матеріал є абсолютно не пальним. Ну, а коли ви зробите монтаж гіпсокартону, можете сміливо приступати до декорування – тут все обмежено лише вашою фантазією.

Нижче ми наводимо роботи майстра, виконані на замовлення в двох варіантах – цегляна кладка (вище) і камін з гіпсокартону (нижче).

2 способу виготовлення каміна в приватному будинку-2 способу виготовлення каміна в приватному будинку-


Нам залишається побажати вам удачі в справах, тепла і затишку в домі. Нехай ваше сімейне вогнище зберігає ваш дім!

Артем Шанаурин

Дата публикации: 13.09.18